Jak rozświetlić poddasze?

Pokoje na poddaszu mogą mieć wiele uroku. Jednak, aby tak było najpierw trzeba pokonać kilka przeszkód. Skośne połacie dachu, które znacznie ograniczają przestrzeń i spore zacienienie. To chyba największe problemy z jakimi trzeba zmierzyć się podczas organizowania pokoju na poddaszu. Na szczęście te problemy dość łatwo rozwiązać.

Naturalne światło jest niezbędne

Bez odpowiedniej ilości świata w pomieszczeniu każdy czuje się źle. Bule głowy, nerwowość, przygnębienie. Światło to życie. To ono sprawia, że się uśmiechamy. Bez niego nawet najpiękniej urządzone wnętrze nie wywoła uśmiechu na twarzy. Dlatego na poddaszu nie może zabraknąć okien.

Jakie okna na poddasze?

Niestety często montaż okien jest ogromnym problemem. Na szczęście obecnie jest wiele rozwiązań. Można zamontować m.in. okna połaciowe, lukarny czy świetliki dachowe. To ostatnie kojarzą się najczęściej z budynkami przemysłowymi. Tam montuje się ich sporą ilość, by odpowiednio naświetlić duże pomieszczenia, hale. Jednak oferta takich świetlików jest na tyle bogata – wystarczy spojrzeć tutaj:  owdtech.pl/swietliki-dachowe-przemyslowe , by nie ograniczać się tylko do rozwiązań przemysłowych. Świetliki śmiało można stosować też w domach rodzinnych. Ciekawym, coraz popularniejszym rozwiązaniem są np. świetliki tunelowe, które często montuje się na strychach. Jednak to jaki rodzaj „okna” wybierzemy zależy od wielu czynników do jakich należy np. rodzaj dachu, miejsce, nasz gust.

Odpowiednie barwy i dodatki

Okna to oczywiście podstawa. Bez nich do pomieszczenia nie dotrze naturalne światło. Jednak to nie wszystko. Jak jeszcze można rozświetlić poddasze? Tu warto postawić na jasne kolory. Nie powinno się malować strychu na ciemne kolory. Jeśli już musimy to zrobić warto wybrać tylko jedną ścianę, najlepiej tą na przeciwko okna. Ściany, które są mniej doświetlone powinny być pomalowane na jasne barwy.

Jak jeszcze rozświetlić poddasze?

Pomieszczenie można rozświetlić i optycznie powiększyć stosując odpowiednie dodatki, jak np. lustra. Warto też wybrać odpowiednie meble. W rozświetlaniu poddasza sprawdzą się np. taki o błyszczących powierzchniach.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz