Jak pozyskać fundusze na innowacje?

Prowadząc firmę, większą lub mniejszą, masz wiele możliwości na rozwój. Ale czy jesteś tego w pełni świadomy? Czy wiesz jak pozyskać odpowiednie środki? Jak wprowadzić swój pomysł na rynek? Podstawową barierą powstrzymującą wiele firm przed realizacją innowacyjnych projektów są oczywiście pieniądze. Niestety faktem jest, że to one decydują o rozwoju firmy.

Rozwiązaniem tej sytuacji są dotacje unijne. Warto sięgać po to co nam się należy i rozwijać swoją firmę, wprowadzać swoje pomysły. Co ważne! O takie dotacje mogą ubiegać się zarówno duże, średnie, jak i małe firmy. Bywa tak, że to właśnie w tych ostatnich najczęściej nie brakuje pomysłów, ale ich wprowadzenie powstrzymują braki finansowe. Dlatego warto pamiętać, że każda (!) polska firma bez względu na jej wielkość może liczyć na wsparcie w postaci środków na innowacyjność.

Na co można je przeznaczyć? Między innymi na wdrażanie badań i budowę obiektów do ich przeprowadzania, jak również na stworzenie nowatorskiego urządzenia, którego obecnie nie ma na rynku. Tak uzyskane fundusze na innowacyjność pozwolą na szybki rozwój w krótkim czasie. Niestety starając się o takie fundusze należy zmierzyć się z tzw. “biurokracją”. Bez prawidłowo przygotowanego wniosku, zebrania całej niezbędnej dokumentacji, zawarcia w sposób odpowiedni umowy o dofinansowanie i ostatecznie prawidłowo rozliczonego projektu (zgodnie wymaganiami) nie możemy liczyć na sukces. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, takiej jak ELJOT TECH, posiadającej doświadczenie i skuteczność w pozyskiwaniu funduszy. Rozwijajcie się i korzystajcie z tego co wam się należy.

Możliwości w obecnych czasach jest naprawdę wiele. Warto z nich korzystać i realizować swoje cele!

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz