Jak podzielić pomieszczenie bez remontu?

Jak podzielić pomieszczenie bez remontu?

Wiele osób zmaga się z problemem podziału przestrzeni. Chcemy stworzyć dwa dziecięce pokoje, oddzielić kuchnię od jadalni, a może podzielić biuro. Jak to zrobić bez większego remontu? Okazuje się, że istnieje kilka prostych rozwiązań.

Podział pokoju przy pomocy drzwi przesuwnych

To kolejne proste, tanie rozwiązanie, które pozwoli stworzyć nową, oddzielną przestrzeń. To rozwiązanie nie tylko jest praktyczne, ale też świetnie wzbogaca wnętrze. Wybór drzwi przesuwnych jest ogromny: minimalistyczne, industrialne, z lustrem, drewniane itd. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Podział za pomocą mebli

Tego typu rozwiązanie królowało już kilka lat temu. Mając duże pomieszczenie, np. kawalerkę, możemy podzielić je na dwie części za pomocą mebli tworząc dwa osobne pokoje. 

Podział pomieszczenia za pomocą lameli dekoracyjnych

Takie ścianki działowe wykonane z lameli dekoracyjnych, to piękne i praktyczne rozwiązanie. Dlaczego? Bo nie jest to zwykła ściana. Wykorzystując lamele dekoracyjne tworzymy jakby ażurową, półprzezroczystą przegrodę, która będzie stanowić granicę np. między kuchnią a salonem czy sypialnią a miejscem pracy. To idealne rozwiązanie, gdy dzielimy pokój z jednym oknem.

Jak nie lamele to może regał?

Choć regał nie podzieli całkowicie wnętrza, to jednak w prosty sposób oddzieli od siebie dwie przestrzenie. Dobrze dobrany może być też ciekawą ozdobą.

System SMART WALL – sięgnij po profesjonalne rozwiązania

Szukacie czegoś stabilniejszego, profesjonalnego? Tu sprawdzi się system SMART WALL, który najczęściej wykorzystywany jest w biurach czy instytucjach publicznych. Trzy punkty łączenia, brak prześwitów między modułami i możliwość zmiany układu paneli i łatwy montaż nie wymagający generalnego remontu, to na pewno największe zalety tego systemu. Więcej można przeczytać tutaj: https://smart-wall.info/ Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze.

Czy są jeszcze inne rozwiązania?

Tak. Pomysłowość ludzi jest ogromna. Czasem wystarczy zasłona, innym razem tapczan z odpowiednim tyłem lub piętrowe łóżko. W biurach często wykorzystywane są ścianki szklane itd. Czy zatem podział pomieszczenia zawsze musi się wiązać z generalnym remontem? Odpowiedź jest prosta: Nie.

/wpis we współpracy/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz