Jak dobrać zegarek do ubioru?

Zegarek. Choć technika idzie do przodu, on jednak wciąż nie wychodzi z mody. No właśnie… z mody. Obecnie zegarek nie jest już wyłącznie urządzeniem do odmierzania czasu. To świetne uzupełnienie każdej stylizacji. Jak dobrać zegarek do ubioru? Czy istnieje jeden uniwersalny model zegarka, który pasuje do wszystkiego?

Jak dobrać zegarek do ubioru?

Coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na to, jakie funkcje ma zegarek, ile będzie nam służył, ale też na to, jak wygląda. Zegarek nie służy już tylko do odmierzania czasu. Można wręcz powiedzieć, że pełni rolę ozdoby nadgarstka. Ozdobę, która powinna współgrać z resztą naszego stroju. Choć specjaliści z branży zegarmistrzowskiej rozumieją potrzeby klientów i w takich ofertach jak np. zegarki Bulova można znaleźć ogromną ilość pięknych modeli, które pasują do wielu stylizacji, to jednak nie ma modelu zegarka, który pasuje dosłownie do wszystkiego. Przecież każdy z nas ma inny gust i styl. Jak więc dobrać zegarek do ubioru? Czym się sugerować?

Zegarek powinien pasować do okazji

Zegarek pasujący do okazji? To prosta, podstawowa zasada. Do eleganckiego stroju nie zakładamy trampek. Tą zasadę stosujemy też przy zegarkach na rękę. Zegarek sportowy nie będzie pasował do eleganckiej stylizaji. Z kolei do ćwiczeń lepiej sprawdzi się wygodny zegarek niż ten na ozdobnej bransolecie.

Umiar wskazany

Ta zasada bardziej dotyczy pań. No cóż… czasem lekko przesadzamy 😉 Jeśli szykujesz się na wyjątkowe wyjście, masz wystrzałową sukienkę pełną różnych ozdób, to podejdź rozsądnie do wyboru dodatków. Zbyt zdobny zegarek wywoła efekt przeładowania. Bogato zdobione modele lepiej wyglądają przy bardziej stonowanych stylizacjach. Wówczas zegarek się wyróżnia i przykuwa spojrzenia. Czyż nie o to chodziło, gdy go wybieraliśmy? Jeśli chcesz podkreślić wieczorowy strój, ale nie wywołać efektu przeładowania, idź na kompromis. Są modele z lekkimi zdobieniami. Zdobieniami, które dodają szyku i elegancji.

Jak dobrać zegarek do garnituru?

Każdy mężczyzna od czasu do czasu nosi garnitur. Jak dobrać odpowiedni zegarek do takiego ubioru? Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę, by koperta zegarka nie była zbyt duża. Zegarek powinien dobrze komponować się z mankietem koszuli i marynarką. Do garnituru lepiej pasują zegarki na skórzanych paskach. Warto też wybierać zegarki z jasnych, minimalistycznych cyferblatem. Takie modele są bardziej szykowne.

Zegarek do miejskiego stylu

Moda miejska jest bardzo popularna. Tu podstawą jest wygoda, praktyczność i styl. Nie ma jednej reguły, która wyznacza miejski styl. Można łączyć mieszać. Jednak podstawą jest wygoda i styl. Każdy się tu odnajdzie. Oczywiście luźna forma nie oznacza braku eleganckich dodatków. W modzie miejskiej nie brakuje szykownych beretów, kapeluszy czy gustownych torebek. Zegarki również są wskazane. Tu można lekko zaszaleć z ich wyborem. Jedni stawiają na delikatną formę, inni na dużą wyróżniającą się tarczę. W modzie miejskiej można mieszać, łączyć i przeplatać różne style.

*wpis we współpracy

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz