Jak dobrać odpowiednią porcelanę do stylu mieszkania?

Dostępność wielu wzorów, kolorów i kształtów wśród porcelanowych zastaw sprawia, że jej wybór nie jest łatwy, zwłaszcza, jeśli chodzi o dopasowanie do stylistyki mieszkania. Dobór odpowiedniej porcelany do klimatu mieszkania powinien przede wszystkim być przemyślaną decyzją, aby mógł służyć latami, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Jak wybrać tę jedyną zastawę i dobrać ją do stylu mieszkania? Kilkoma wskazówkami poniżej podzielił się z nami sklep Home & Passion

Podstawowe wskazówki wyboru zastawy stołowej

Na samym początku ważne jest, by ustalić wielkość zastawy stołowej oraz jej przeznaczenie. Może wydawać się to banalne, jednak warto przemyśle,czy głównym zastosowaniem zastawy ma być codzienny obiad czy bardziej uroczyste okazje dla większego grona. Poszukując kompletu do codziennego użytku standardowy zestaw na dwanaście osób powinien być wystarczającym wyborem. To również dostateczna opcja, gdy w twoim domu organizowane są niewielkie uroczystości. 

Taka zastawa stołowa nie zajmie sporo miejsca w szafce czy komodzie, zatem przechowywanie jej nie będzie problematyczne. Potrzebujesz czegoś mniejszego lub czegoś większego? W sklepach są również dostępne warianty dla sześciu, a nawet dwudziestu czterech osób. 

Dobór zastawy do stylu mieszkania

Mając już w głowie pierwotny cel naszej zastawy można przejść do najważniejszego aspektu, czyli wyboru wyglądu zastawy i dopasowania jej pod kątem stylistyki jadalni lub całego mieszkania. To o czym warto wspomnieć to pewna niepisana zasada, 

która głosi, że minimalizm nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie uniwersalny, dlatego też klasyczna biała zastawa powinna świetnie sprawdzić się w każdym wnętrzu. Pokombinuj z kształtami, ponieważ to właśnie one nadadzą charakteru kompletowi i sprawią, że styl zastawy i mieszkania będą się idealnie komponować. 

Twoje wnętrze jest klasyczne, a biała zastawa za zwykła?

Postaw na delikatne zdobienia np. złote ucha od filiżanek, złote krawędzie talerzy, takie delikatne wzory nie zaburzą estetyki, a przykują wzrok i uprzyjemnią posiłek. Wśród asortymentu wielu sklepów znajdują się także bardziej szalone kolorystycznie zastawy, które są połączeniem całej serii barw i będą doskonałym uzupełnieniem np. artystycznych czy ekstrawaganckich pomieszczeń.

Wybierając zastawę warto również mieć z tyłu głowy, że nawet jeśli teraz niepotrzebna nam porcelanowa patera to być może kiedyś zechcemy ją dokupić, tak jak każdy inny element zastawy, dlatego i te naczynia powinny być w podobnej stylistyce, by nie wprowadzać na stole chaosu. 

Dobór porcelanowej zastawy stołowej do stylu mieszkania nie jest tak prostą decyzją, jak może się wydawać, dlatego podejdź do sprawy z otwartym umysłem i nie daj ponieść się nagłym impulsom. Wygląd oraz przeznaczenie są oczywiście ważne, ale równie ważna jest funkcjonalność danego kompletu w trakcie codziennego użytkowania jak np. mycie naczyń w zmywarce, głębokość pojedynczych naczyń czy możliwość kontaktu z ciepłym jedzeniem.

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz