Jak dbać o skórę tłustą?

W zależności od tego jaki typ skóry posiadamy musimy o nią odpowiednio zadbać. Możemy mieć cerę suchą, tłustą, normalną, a nawet mieszaną. Skóra z tendencją do przetłuszczania się może jednocześnie wykazywać cechy innych rodzajów cer, np.: cery naczynkowej lub wrażliwej. U mnie występuje połączenie tłustej i wrażliwej. Jak najlepiej zadbać o taki typ cery?

Warto tu sięgać po odpowiedni kosmetyki. Pamiętajcie, że w codziennej pielęgnacji skóry tłustej należy uważać, aby jej nie przesuszyć (poprzez nadmierne stosowanie kosmetyków o właściwościach wysuszających) oraz nie można doprowadzić do nasilenia się przetłuszczania cery do czego doprowadza np. długotrwałe stosowanie oleistych i tłustych preparatów. Kluczowym elementem w dbaniu o cerę tłustą jest regularne wykonywanie oczyszczania twarzy, przynajmniej 2 razy na dobę. Dlatego należy sięgnąć po dobry żel do skóry tłustej, który dokładnie oczyści naszą skórę i usunie nadmiar sebum jednocześnie nie naruszając naturalnej bariery ochronnej naszej skóry.

Warto też używać delikatnych peelingów do cery tłustej, które skutecznie oczyszczają ją z zanieczyszczeń. Ale tu należy być ostrożnym zwłaszcza jeśli mamy typ skóry tłustej ze skłonnością do podrażnień. W takim przypadku pamiętajcie, aby sięgnąć po odpowiednie kosmetyki do wrażliwej skóry

Pamiętaj też, aby po oczyszczeniu skóry nakładać produkt nawilżający, nawet jeśli uważasz, że twoja skóra tego nie potrzebuje. Nawet skóra tłusta może być odwodniona, choć wydziela dużo sebum.

Raz lub dwa razy w tygodniu warto też nakładać maseczkę z glinkami, aby wspomóc kontrolę wydzielania sebum i oczyścić pory skóry.

A w podręcznej kosmetyczce zawsze warto mieć ze sobą lekki krem matujący i chusteczki zawierające kwas salicylowy (nigdy nie alkohol) w celu odtłuszczenia skóry.

Rada:

Jeśli nie wiecie jaki typ skóry posiadacie skorzystajcie z pomocy fachowca. Do precyzyjnej diagnozy typu skóry służy sebumetr, z którego można skorzystać np. w gabinetach kosmetyki lekarskiej. Za pomocą urządzenia można określić stan natłuszczenia, a także pracę gruczołów łojowych. Pamiętajcie też, aby wybierać dobre marki kosmetyki jak https://dermalogica.pl/ I nie zapomnijcie o dobrej diecie, ona też ma wpływ na stan naszej skóry.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz