Jak dbać o ciało podczas ciąży?

Ciało każdej przyszłej mamy musi mierzyć się z różnymi wyzwaniami. W ciąży nie tylko szaleją hormony. Zmienia się nasza budowa ciała, waga. A to wszystko odbija się na kondycji całego ciała i wyglądzie skóry. Dlatego tak ważne jest by odpowiednio zadbać o ciało podczas ciąży.

Regularność, to podstawa!

O ciało należy dbać cały czas. To nie jest tak, że wzmożoną pielęgnację należy wykonywać dopiero, gdy brzuszek jest już mocno widoczny. Wówczas po prostu może być za późno. Już od samego początku warto postawić na delikatne peelingi skóry, naprzemienne (raz cieplejsze, raz chłodniejsze) prysznice i łagodne kosmetyki pielęgnacyjne, które nie tylko nawilżą skórę, ale wpłyną korzystnie na korzystnie na utrzymanie jej kwaśnego płaszcza lipidowego. Do nawilżenia skóry warto też sięgać po naturalne produkty jak oleje roślinne np. olej z awokado czy migdałów. Doskonale pomagają one utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry i chronią ją przed nadmierną utratą wody.

Działaj kompleksowo

Pielęgnować ciało należy kompleksowo – zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Od zewnątrz działamy za pomocą naturalnych środków lub kupnych kosmetyków przeznaczonych do delikatnej i wrażliwej skóry. A od wewnątrz? Tu liczy się dobrze zbilansowana i różnorodna dieta, która jest bogata w składniki odżywcze niezbędne dla mamy, jak i rozwijającego się maleństwa. Bardzo istotne jest też odpowiednie nawodnienie organizmu. Zbyt mała ilość wypijanej wody będzie widoczna nawet na pierwszy rzut oka – skóra będzie tracić swoją kondycję. Kobieta powinna wypijać co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody na dobę. Nie można również zapomnieć o umiarkowanej aktywności fizycznej, którą należy dostosować do kondycji, stanu zdrowia i ogólnych możliwości. Ruch, to zdrowie, ale nie można się teraz za bardzo forsować.

Ach te rozstępy…

Czy da się zapobiec powstawaniu rozstępów na skórze? Tak. Przeczytajcie tutaj jak zapobiec rozstępom w ciąży Kilka cennych porad, które mogą pomóc. Jednak… Czasem pomimo starań i zabiegów po tym pięknym czasie jakim jest ciąża, na ciele kobiety mogą zostać niechciane pamiątki w postaci brzydkich rozstępów. Wówczas można sięgnąć po kosmetyki, które pomagają zmniejszyć ich widoczność, rozjaśniają je. Niestety nie usuną ich całkiem. Dlatego rada jest jedna – pokochaj swoje ciało na nowo! Spójrz na tą piękną małą istotkę obok ciebie i zobacz jak bardzo cię kocha. Czy Twoje dziecko dba o to, że mama ma rozstępy czy zbędne kilogramy? NIE! Ono Cię kocha taką jaka jesteś. I Ty się pokochaj.

Print Friendly, PDF & Email

One comment

  1. Gosia says:

    Używam przeciw rozstępom balsamów Efektimy ale inna seria – Mama Care. Są bardzo bardzo dobre, zostaną ze mną po ciąży na pewno

Dodaj komentarz