Imprezy integracyjne – czy warto tak motywować pracowników?

Ostatnio na jednym ze spotkań z przyjaciółmi poruszyliśmy ciekawy temat imprez integracyjnych. Czy mają one sen? Czy jest to dobra forma motywowania pracowników? Co dają takie spotkania?

Osobiście uważam, że jest to bardzo dobry pomysł. Do tej pory pamiętam swoją pierwszą imprezę integracyjną. Ja „świeżynka” wśród pracowników z dużo większym stażem… Może nie będę Wam opowiadać szczegółów, ale… naprawdę się cieszę, że zdecydowałam się na wspólny wyjazd (po długim namyśle i namowach). Ale wracając do tematu… Pracodawcy coraz częściej decydują się na organizowanie różnych wydarzeń firmowych. Spotkania integracyjne czy branżowe bankiety, to wspaniały sposób na podtrzymanie dobrej atmosfery w każdej firmie. Dobrze zorganizowana impreza pomaga w tworzeniu pozytywnych zależności między pracownikami a formą, nowi pracownicy szybciej się aklimatyzują w firmie i łatwiej mogą nawiązać kontakty z resztą zespołu. Takie wspólne „imprezy” minimalizują stres i sprawiają, że zawiązują się przyjaźnie, co w rezultacie sprawia, że praca w zespole idzie sprawniej, projekty stają się bardziej kreatywne, a atmosfera mniej napięta. Dodatkowo takie imprezy integracyjne pokazują pracownikom, że szefostwu na nich zależy. Imprezy integracyjne niosą naprawdę wiele korzyści, ale tylko te które są dobrze zorganizowane! Podstawą jest wybór odpowiedniego miejsca. Gdzie warto zorganizować taką imprezę integracyjną?

Doskonałym przykładem może być oferta hotelu „Perła Południa” w Rytrze http://www.perlapoludnia.pl/gastronomia/imprezy-integracyjne Dlaczego? No cóż… czy jest to wyjazd integracyjny czy prywatny liczy się miejsce i atmosfera. Pracownicy nie mogą czuć się skrępowani. Miejsce musi zapewniać spokój, odpoczynek od codziennych służbowych spraw. Pracownicy powinni się móc tam łatwo zrelaksować, „wyluzować”, po prostu odpocząć i… dobrze się bawić. To wszystko można znaleźć w Rytrze i wiele więcej. Wspomniany hotel nie tylko znajduje się w malowniczym, spokojnym otoczeniu, ale posiada też inne atuty jak SPA, Wellness, basen, korty tenisowe oraz oczywiście dobrze wyposażone sale konferencyjne. Nie można też zapomnieć o smacznych potrawach, bo i tych nie może zabraknąć na imprezie integracyjnej. W końcu spotkania takie przeważnie trwają dość długo 😉

Podsumowując. Imprezy integracyjne – czy warto tak motywować pracowników? Zdecydowanie tak. Ale wybierając ten sposób motywacji trzeba to zrobić dobrze. Pracownik ma się dobrze czuć, miejsce musi być dobrze dobrane, wszystko musi być przemyślane, aby była to miła zabawa i jak sama nazwa wskazuje „impreza”, a nie sztywne spotkanie firmowe.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

  1. Makijazagi says:

    Sposobów na motywowanie pracowników jest wiele (studiuje zarządzanie także mam jakieś tam o tym pojęcie) jedna z takich form motywowania są właśnie spotkania, wyjazdy integracyjne, także w zupełności się z tobą zgadzam ❤️ Zapraszam do mnie 🙂

Dodaj komentarz