Imbir. Lecznicze zastosowanie od A do Z. Recenzja. Wyd. Vital

imbir-lecznicze-zastosowanie-od-a-do-z-recenzja-jpgOd jakiegoś czasu bardzo interesowało mnie zastosowanie i właściwości imbiru. Po przeczytaniu książki „Imbir. Lecznicze zastosowanie od A do Z” Heidbohmer Ellen mój podziw dla tej niepozornej rośliny wzrósł jeszcze bardziej. Imbir od dawna zaliczany jest do najstarszych przypraw i roślin leczniczych świata. Jednak dopiero od kilku lat można go kupić w supermarketach i sklepach ze zdrową żywnością. Tymczasem  zarówno w ajurwedzie, jak i w tradycyjnej medycynie chińskiej, jest wysoko ceniony od dawna, głównie z powodu swoich właściwości rozgrzewających. Co więcej w hinduskiej ajurwedzie ze względu na wszechstronność zastosowania imbir uzyskał rangę zdrowotnego panaceum. Zaś w chińskim ziołolecznictwie jest uznawany za jedno z „Trzech Wielkich Źródeł Mocy”, wraz z żeń-szeniem i lukrecją. A na Dalekim Wschodzie jest on codziennością. Używa się go ciągle do przyprawiania dań i napojów. A dlaczego ta roślina jest tak cenna?

Autorka książki „Imbir. Lecznicze zastosowanie od A do Z” pokazuję, że stosując imbir możemy nie tylko zapobiegać chorobom, lecz także wspomagać skuteczność procesów leczniczych. Książka jest swoistym poradnikiem, dzięki któremu poznamy jak wiele zastosowań ma imbir, jak do tej pory stoswany i ceniony był w innych kulturach. Czy wiedzieliście, że znajdujący się w imbirze olejek eteryczny pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego, co ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmów? To nie jedyne działanie imbiru. Dla przykładu działa on również rozkurczowo i likwiduje wzdęcia, a ponadto łagodzi mdłości i wymioty. Natomiast napary z kłączy są skutecznym środkiem łagodzącym ból gardła, a także objawy przeziębienia i grypy. Świeży korzeń imbiru zalecany jest również przy: biegunce, chorobie lokomocyjnej, kaszlu, zatruciach pokarmowych, niestrawności, bólach menstruacyjnych, alergiach, hemoroidach, dolegliwościach wątrobowych, a także chorobach układu krążenia. Ponadto imbir działa jako środek wzmacniający przy obniżonej odporności, braku motywacji, wypaleniu zawodowym, zmęczeniu, problemach z zasypianiem i potencją czy chorobach przewlekłych i demencji starczej. Lista jego zastosowań jest naprawdę długa. Większość z nich niewątpliwie znajdziemy w książce.

imbir-lecznicze-zastosowanie-od-a-do-z

Książka, to nie tylko poradnik. Jej drugą część stanowi dział kulinarny. Autorka podzieliła się z nami dużą ilością smacznych, a co najważniejsze też zdrowych przepisów z wykorzystaniem imbiru na m.in. napoje, przystawki, dania główne, sosy, pieczywo, pasty kanapkowe, a nawet desery. Osobiście postanowiłam, że powoli będę wprowadzać imbir do mojej kuchni. Już spróbowałam kilku przepisów i na pewno będę wprowadzać do swojej diety kolejne, jak np. czekolada do picia po aztecku. Idealna na rozgrzanie na te chłodne jesienne dni.
 
Czy polecam Wam tą książkę? Tak. Warto poznać właściwości i szerokie zastosowanie imbiru. W innych krajach jest ceniony i stosowany od dawna, może dzięki książce „Imbir. Lecznicze zastosowanie od A do Z” i my go bardziej docenimy. Ja i moja rodzina już na pewno z niego nie zrezygnujemy i nieraz będziemy wracać do informacji zawartych w książce i do ciekawych przepisów.
 

„Imbir. Lecznicze zastosowanie od A do Z”
Autor: Heidbohmer Ellen
Objętość: 208 stron
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Vital

Vital front

http://wydawnictwovital.pl/

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz