I żyli długo i szczęśliwie?

Niedawno były Walentynki. 14 lutego to dla wielu par dzień okazywania uczyć, dzień pełen miłości ciepła i wspólnych chwil. Wszystko jest dobrze, jeśli to nie jest jedyny taki dzień w roku. Dla mnie miłość powinno okazywać się przez całe życie. Oczywiście w Walentynki można przygotować coś wyjątkowego. Można też po prostu obejrzeć razem ulubiony film czy serial, zagrać w gę lub po prostu usiąść tak jak zawsze obok siebie, przytulić, porozmawiać, tak jak robi się to co dzień. Ważne, by być z bliską osobą i okazywać jej uczucia. Zgodzicie się?

I żyli długo i szczęśliwie – czyli jak?

Budowanie szczęśliwego związku, opartego na partnerstwie, to wcale nie bułka z masłem. Po chwilach uniesień i motylach w brzuchu przychodzi… rzeczywistość i to od nas zależy, jak będzie wyglądał nasz związek. Związek to tak naprawdę nieustanna i ciężka praca, którą wykonywać muszą dwie osoby, bez tego nie ma szans na szczęśliwą i udaną relację i szczęście we dwoje. To nie piękny film prosto z Hollywood czy ulubiona książka. To też nie bajka o księżniczce i ratującym ją rycerzu na białym koniu. Rzeczywistość nie jest jednak tak bajkowa i prosta. Codzienne obowiązku, problemy, wyzwania, to wszystko wymaga od nas zupełnie innego podejścia. Czasem będzie ciężko. Najważniejsze, by w tym ciężkich chwilach umieć znaleźć wspólny język, umieć powiedzieć przepraszam lub pójść na kompromis. Tylko wówczas będziemy żyć długo i szczęśliwie.

Nie każda bajka kończy się dobrze

Niestety nie wszystkim się tu udaje. Choć w bajkach wszystko dobrze się kończy, to w prawdziwym życiu bywa różnie. Nie jeden piękny związek moich przyjaciół runął jak domek z kart. Oczywiście warto próbować go ratować i stawiać od nowa. Znam pary, którym się tu udało. Pary, które po przejściach są ze sobą jeszcze szczęśliwsze. Znam też te, które męczyły latami, żyjąc obok siebie, ale nie razem. Życie przelatywało im przez palce, byli nieszczęśliwi. Czy walka zawsze jest opłacalna? Tylko wówczas, gdy obie strony tego chcą. Tylko wówczas, gdy w tunelu widać, choć mgliste światełko. W przeciwnym razie lepiej obrać inny kierunek, jakim jest rozstanie. I tu też należy być delikatnym. W końcu kiedyś żyło się z tą osobą, kiedyś miało się motylki w brzuchu. Rozwód można przeprowadzić sprawnie i bez burzy. Tu warto udać się do specjalistów, jak https://www.rozwodznia.pl, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych różnego typu. Może znajdą inne rozwiązanie. A jeśli nie, to cała przykra sprawa zakończy się szybko i sprawnie. I obie strony będą mogły ułożyć sobie życie na nowo.

Pamiętajcie, że to od nas zależy, czy powiedzenie  „I żyli długo i szczęśliwie” będzie prawdą. Życie w miłości i szczęściu, to nie ciągłe radości, randki, tańce i zabawa. Życie czasem jest szare. Ale wystarczy uśmiech, pocałunek lub nawet zwykła rozmowa, by znów nabrało barw.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz