Historia wewnętrzna, Giulia Enders. Recenzja książki.

historia_wewnetrzna_recenzja

Trudno mi było uwierzyć, że książka opisująca „nasze wnętrze” mogła się stać światowym bestselerem. Aż do momentu kiedy ta właśnie pozycja trafiła w moje ręce i zaczęłam czytać jej pierwsze strony…

„Historia wewnętrzna” Giulii Enders, to pozycja dla wszystkich. Dla każdego, kto pragnie dobrze się czuć we własnym ciele, żyć długo i szczęśliwie. A kto nam w tym pomoże? Nasz mały, niedoceniany sojusznik – nasze jelita. Ale pod warunkiem, że zechcemy o nie rozsądnie zadbać. To niesamowite jak wiele od nich zależy. Autorka światowego bestsellera opowiada nam o tym w sposób inteligentny, prosty i bardzo dowcipny. Giulia Enders przełamuje tabu trawienia i dociera do nas z rzetelną wiedzą. Tak napisaną książkę naprawdę warto przeczytać, bo może ona odkryć wiele rzeczy i faktów o których nie mieliśmy pojęcia, a które wpływają na nasze zdrowie.

To jedna z nielicznych publikacji poruszających tenże temat, która nie odstrasza ani medycznym, zawiłym i niezrozumiałym dla zwykłego człowieka językiem. Ani też nie obrzydza. Wręcz przeciwnie. Książka Giulii Enders ciekawi, śmieszy i zachęca do dalszego czytania.

Z książki dowiesz się m.in. które cukry są zdrowe i dlaczego, po co nam właściwie wyrostek robaczkowy (mnie to pytanie kiedyś strasznie nurtowało), dlaczego często ślinimy zranioną miejsca np. na skórze rąk, dlaczego rankiem nasze oczy są tak opuchnięte lub jak przechowywać oliwę z oliwek, aby dzięki swoim właściwością wpłynęła dobroczynnie na nasz organizm i zminimalizowała ryzyko zachorowania na rak.

Jama_ustna__rys_z_ksiazki

A może zainteresuje Cię opowieść o… naszej jamie ustnej? Autorka objaśnia dlaczego w nocy boli gardło, a w dzień już nie. Co nam daje żucie gumy i czy na pewno jest dobre? No i po co nam właściwie te migdałki? Gulia Enders w prosty i przystępny dla każdego sposób objaśnia, to co inni nie potrafią wytłumaczyć od lat.

Dzięki książce „Historia wewnętrzna” w dwa wieczory dowiedziałam się więcej niż przez większość swojego życia, a do tego… uśmiechałam się nie raz czytając kolejną stronę.

Książkę możecie nabyć w sklepie zdrowepodejscie.pl ze zniżką 10%

slodkieokruszki_kod_rabatowyZapraszam i zachęcam do odwiedzin w sklepie. Poza omawianą książką możecie tam nabyć wiele innych produktów skierowanych dla osób dbających o swoje zdrowie:

logo__zdrowepodejscie

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz