Gra Dobble – prosta i wciągająca rozrywka

Gra Dobble – prosta i wciągająca

Moje dzieci uwielbiają różne gry. Najczęściej bawimy się całą rodziną. Planszówki, gry na spostrzegawczość, gry wymagające zdolności manualnych, zgadywanki itd. Opcji jest wiele. My je uwielbiamy. Dziś kilka słów o jednej z łatwiejszych i zarazem bardzo wciągających gier, która sprawia dużo radości.

Gra Dobble – baw się do woli

Gra Dobble tak prosta, że aż nie można się od niej oderwać. Łatwe zasady, mnóstwo zabawy. Gracze muszą znaleźć na dwóch kartach parę identycznych symboli. Tu liczy się spostrzegawczość i… szybkość 🙂 Moje dzieci są w tych grach mistrzami. To gra w którą z powodzeniem można się bawić całą rodziną. Wiek nie ma znaczenia. Grę można też zawsze mieć przy sobie. Wycieczka, nudna podróż pociągiem – w Dobble można grać zawsze i wszędzie. Karty zapakowane są w małą puszkę, która na pewno zmieści się do każdego plecaka czy torby.

Jak grać w Dobble?

Gra Dobble oferuje kilka wariantów rozgrywki. Oczywiście, przy odrobinie wyobraźni, można wymyślić też inne (swoje) zasady i bawić się w nieskończoność. Takie gry planszowe i karciane zawsze dają dużo możliwości. 

Piekielna wieża – każdy z graczy otrzymuje po jednej karcie startowej, reszta leży zaś odkryta na środku stołu. Gracze porównują rysunki z wierzchu stosu oraz własnej karty. Gracz, który pierwszy odkryje parę, zabiera kartę ze stosu. Wygra ten, kto będzie miał ich najwięcej.

Studnia – ten tryb gry jest poniekąd odwrotnością piekielnej wieży. Na środku stołu leży jedna karta, a każdy z graczy posiada swój własny stos. Cel gry “Dobble” to w tym przypadku odnalezienie par i pozbycie się wszystkich posiadanych kart.

Parzy – każdy z graczy otrzymuje po jednej karcie, którą odkłada po usłyszeniu sygnału. Gracze porównują następnie karty, a ten, kto znajdzie identyczny symbol u siebie oraz przeciwnika oddaje mu wszystkie pozostałe karty. Rozgrywka trwa co najmniej 5 rund, celem jest zdobycie jak najmniejszej ilości punktów karnych.

Złap je wszystkie – gracze otrzymują po jednej karcie, a dodatkowa leży na środku stołu. Uczestnicy rozgrywki porównują ze sobą własne karty, a także sprawdzają tę leżącą na stole. Osoba, która zauważy parę, zabiera kartonik. Wygra ten, kto po zakończeniu przynajmniej 5 rund rozgrywki ma najwięcej kart.

Zatruty podarunek – pod względem zasad jest to połączenie wariantów “piekielna wieża” i “złap je wszystkie”. Celem jest powiększanie stosów kart przeciwników, osoba z najmniejszym stosem wygrywa.

Gra Dobble jako prezent

Zbliżają się święta. Jeśli wciąż nie macie pomysłu na drobny upominek czy prezent dla dziecka, to może pomyślicie właśnie o takiej grze. Takie prezenty zawsze się sprawdzają. To dobra zabawa dla każdego.

Wpis we współpracy z TaniaKsiazka.pl /testowanie produktu/
 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz