Gra dla całej rodziny – A ty kim chcesz zostać?

Jak wiecie jestem mamą dwójki maluchów. I jak dla każdej mamy, tak i dla mnie najpiękniejsze chwile, to te spędzone z dziećmi przy dobrej zabawie. Ostatnio dość często zasiadamy do nowej gry karcianej „A ty kim chcesz zostać”

Kilka słów o grze

Ogólnie zabawa polega na wylosowaniu z puli kart zawodu i pokazanie lub opisanie go innymi słowami pozostałym graczom. Wygrywa ten kto odgadnie jak najwięcej nazw zawodów. To takie inne kalambury.

W opakowaniu znajdziecie:

  • 80 kolorowych kart, każda ilustruje inny zawód
  • klepsydrę
  • instrukcję obsługi

Czy polecamy?

Zdecydowanie tak. Moje maluchy są w wieku 4 i 6 lat i bawiły się wspaniale. Czasem wprowadzaliśmy swoje zasady, bo nie wszystkie nazwy zawodów są im znane. Ale dzięki grze i ich ciekawości świata już wiele z nich nie jest dla nich tajemnicą. „Mamo, a co ten pan robi? Kto to jest?” Gra pozwala poznać aż 80 zawodów. Znajdziecie tu wesołe, kolorowe obrazki przedstawiające policjanta, strażaka, trenera zwierząt, listonosza, kucharza i wiele wiele więcej. Moim maluchom najłatwiej było przedstawiać kucharza. Od razu wskazywały na mnie mówiąc „To co robi zawsze mamusia” 😉

Postacie na kartach są kolorowe, uśmiechnięte, co przykuwa wzrok maluchów. Podobnie jak całe opakowanie. No i ta mała klepsydra 😉 Moje dzieci ją uwielbiają. Polecamy. Warto bawić się całą rodziną.

Gdzie kupić?

Grę i inne zabawki dla dzieci możecie kupić na stronie KupZabawke.pl

 

 

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz