GOTUJEMY – Dominika Czerniak-Chojnacka. Recenzja książki, która zachwyciła moje dzieci.

Moje dzieci uwielbiają spędzać czas ze mną w kuchni. Dla mnie to też są piękne chwile, choć czasem mam co sprzątać 😉 Ale liczą się dobre chęci i wspólna zabawa, prawda? 🙂 Dziś jednak chciałabym napisać Wam nie o gotowaniu, a o książce, która porusza wyobraźnię i jest wspaniałą zabawą dla dzieci i dorosłych. Książka „GOTUJEMYDominiki Czerniak-Chojnackiej po prostu mnie oczarowała. Czym? Swoją prostotą, humorem, oryginalnością. Zabawa z tą książką wydaje się nie mieć końca 🙂 I choć na początku wspominałam, że nie będę pisać o gotowaniu, to nie jest to do końca prawdą. Bo książka jest pełna kulinarnych zagadek. Dzięki niej moje dzieci inaczej spojrzały na kulinarny świat, w którym tak często obraca się ich mama.

Jakie są główne zalety książki? Czy ją polecamy?

Książka „GOTUJEMY” Dominiki Czerniak-Chojnackiej, to nie tylko wspaniała zabawa dla dzieci w wieku od 4 do 100 lat 😉 Tak, tak dorośli też będą się dobrze bawić. Dla mnie to była chwila wytchnienia i relaksu. W książce znajdziecie pełno zadań do rozwiązania i stron do kolorowania (co bardzo ucieszyło moją córeczkę). Ale to nie wszystko. Ogromnym atutem jest fakt, że autorka formułuje zadania tak, że choć są doskonałą zabawą to też uczą literek, cyferek, a nawet spostrzegawczości. W książce aktywnościowej GOTUJEMY wszystkie zadania kręcą się wokół kuchni i gotowania, ale nawet jeśli Wasze dziecko nie lubi warzyw czy pieczenia, to i tak przypadną mu do gustu. Dlaczego? Bo są zabawne, zaskakujące i przyjemne do wykonania.

„Mamo, zobacz tu jest jeszcze jedno autko. Mogę je pomalować” 🙂

Książka nie tylko bawi, rozwija kreatywność i uczy, ale również przybliża dzieciom kuchenne sprzęty i garnki oraz ich zastosowanie. Ilustracje przyciągają uwagę, rozbawiają i zachęcają do zabawy. Moja córeczka nie mogła przestać na jednym zadaniu. Po skończeniu jednego zaczynaliśmy drugie. Z ogromną radością pokazywała rezultaty, kolorowała kolejne strony, komponowała wraz ze mną kolejne składniki na naszą „niesamowitą” pizze (w rzeczywistości nigdy nie udałaby mi się taka… kolorowa 😉 ), po prostu wspaniale się bawiła. Format książki, jasne strony, to wszystko sprawia że maluch chce więcej i więcej.

Szczerze polecamy Wam książkę „GOTUJEMY” Dominiki Czerniak-Chojnackiej. Po takim gotowaniu nie ma konieczności sprzątania, zmywania garnków. Po takim gotowaniu jedyne co zostaje, to uśmiech na twarzy dziecka.

 

„GOTUJEMY”
Autor: Dominika Czerniak-Chojnacka
Objętość: 154 strony
Wydawnictwo Babaryba

Print Friendly, PDF & Email

12 comments

Dodaj komentarz