Fioletowy koktajl na przeziębienie

fioletowy-koktajl-na-przeziebienie-1Uwielbiam koktajle. Są nie tylko proste i smaczne, ale odpowiednio połączone składniki mogą wspaniale wzmocnić nasz organizm. Dziś polecam Wam taki koktajl. Fioletowy kolor zawdzięcza niezwykle zdrowemu sokowi z borówki amerykańskiej. Sok z borówki posiada witaminy A, B, C i E, a także cynk, potas, magnez i żelazo. Dodatkowo koktajl dosłodziłam miodem wielokwiatowym z dodatkiem propolisu i pyłku. Propolis ma działanie antybakteryjne, jest uważany za naturalny antybiotyk. Pyłek natomiast wzmacnia organizm, jest idealny w okresie przeziębienia. O właściwościach samego miodu nikomu pisać nie muszę. Polecam Wam taki fioletowy koktajl na przeziębienie i ogólnie, gdy chcemy dostarczyć organizmowi porcji witamin.

fioletowy-koktajl-na-przeziebienie-2Sok z borówki amerykańskiej oraz wspaniałe konfitury z borówek możecie nabyć tutaj na stronie http://przetworyzborowki.pl/ Polecam

Składniki: (na 1 porcję)

  • 1/2 szklanki soku z borówki amerykańskiej (możecie nabyć tutaj)
  • 170 g jogurtu naturalnego
  • 2 większe liście świeżej mięty
  • 3/4-1 płaska łyżka miodu wielokwiatowego z dodatkiem propolisu i pyłku (można nabyć tutaj)

Przygotowanie:

Do blendera przekładamy cały jogurt naturalny, wlewamy 1/2 szklanki soku z borówki amerykańskiej, dodajemy miód wielokwiatowy z dodatkiem propolisu i pyłku (ilość zależy od indywidualnych upodobań – mniej lub bardziej słodki koktajl) oraz 2 większe listki świeżej mięty. Całość miksujemy i przelewamy do pucharka. Pijemy od razu po przygotowaniu.

fioletowy-koktajl-na-przeziebienie-4

Do koktajlu użyłam miodu ze Srebrnej Pasieki Rodziny Sadowskich.

fioletowy-koktajl-na-przeziebienie-3

 

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz