Filtr kuchenny RO-T od FITaqua i cieszysz się zdrową czystą wodą prosto z kranu

wodaJako mama dwóch wspaniałych maluszków cenię, to co dobre i zdrowe. A nie ma nic cenniejszego niż czysta woda. To na niej robię zupy dla moich dzieci, to z niej robię herbatki, to ją podaję z domowym sokiem malinowym, tą ją przegotowuję by przygotować kaszkę czy mleczko. Woda, to podstawowy składnik każdego dania, to podstawowy element naszego życia. Niestety woda, która płynęła w moim kranie… no cóż zawsze miałam do niej wiele uwag. Herbata nigdy mi nie smakowała, musiałam używać wielu filtrów w dzbankach (, które bardzo często trzeba było wymieniać), kupować duże ilości wód mineralnych, bo woda z kranu nie nadawała się do bezpośredniego spożycia, a czajnik często wymagał czyszczenia lub wymiany na nowy. Od jakiegoś czasu, to przeszłość i tylko złe wspomnienie. Wszystko się zmieniło odkąd zainstalowałam w domu filtr kuchenny RO-T FITaqua produkcji firmy Amii. Ja i cała moja rodzina nie wyobrażamy sobie już bez niego naszego codziennego życia. Kto by pomyślał, że kiedyś napiję się wody prosto z kranu. Tak, tak teraz mogę spokojnie to zrobić i smakuje mi ona zarówno z domowym sokiem jak i bez niego.

czysta-woda-do-picia-prosto-z-kranu

A jak dokładnie działa filtr kuchenny RO-T FITaqua i jaką wodę dzięki niemu uzyskamy?

System oparty na sześciostopniowej filtracji molekularnej. Umożliwia uzyskanie najczystszej i zawsze świeżej wody pitnej o doskonałym smaku i właściwym bilansie minerałów. Zatrzymuje wszelkie skażenia i alergeny. Sześć stopni filtracji zapewnia wodę:

 • oczyszczoną molekularnie,
 • naturalnie mineralizowaną szlachetnym dolomitem
 • o alkalicznym pH.

Dodatkowo używając tego typu filtr eliminujemy bakterie, a także ponad 160 zanieczyszczeń zawartych w wodzie. Filtr kuchenny RO-T zbudowany jest z wkładów liniowych 2,5″, które charakteryzują się wyjątkową żywotnością. Budowa filtra zapewnia sterylność i brak dopływu powietrza do wody, dzięki temu mamy pewność, że woda jest wolna od bakterii i zanieczyszczeń, i jest w pełni bezpieczna. Dlatego polecana jest:

 • do picia bez przegotowania, również niemowlętom, seniorom, osobom o obniżonej odporności i alergikom,
 • do gotowania zup, warzyw, parzenia kawy, herbaty i naparów ziołowych. Przywraca potrawom i napojom właściwy, naturalny smak,
 • do pielęgnacji wrażliwej skóry rąk i twarzy, pomaga leczyć alergie skórne i łuszczycę,
 • do mycia warzyw i owoców.

Budowa filtra:

 • 3 wkładów wstępnych
 • membrany osmotycznej
 • wkładu końcowego i mineralizatora (odpowiedzialne za doskonały smak i zapach wody)
 • zbiornika o pojemności 12l (zapewnia wydajność filtra i bieżący dostęp do zawsze świeżej wody) 

fitaqua-t-type-ro6-1-400x400

A jak wygląda sam montaż filtra?

Filtr montowany jest szafce pod zlewem lub szafce sąsiadującej. Kranik z wodą mineralną i demineralizowaną montowany jest na zlewie lub w blacie kuchennym. Wszystko jest zamontowane sprawnie i szybko przez fachowca, który przyjeżdża do nas z firmy. Pan serwisant, który montował mi filtr w domu był niezwykle uprzejmy, udzielał odpowiedzi na każde pytanie, wyjaśnił  w prosty sposób jak działa filtr, dodatkowo sama mogłam wybrać miejsce (stronę) w szafce pod zlewem gdzie będzie umieszczony filtr (wszystko dla mojej wygody). Montaż był naprawdę sprawny i szybki – w tym czasie moje dziecko spokojnie spało w pokoju obok 🙂 – a po skończonym montażu kuchnia wyglądała tak jak przedtem (czysto). Pierwszy raz spotkałam się z tak dobrą i fachową obsługą, co świadczy tylko o tym z jak dobrą firmą mamy do czynienia.
 filtr-amii
Montaż filtra w mojej szafce kuchennej pod zlewem
filtr-amii-2
A jeśli, tak jak ja chcecie w przyszłości zrobić remont kuchni, nie musicie się wstrzymywać z zakupem filtra, monter w prosty sposób go przemontuje.
 

I ostatni aspekt, o który zapyta zapewne wielu z Was – cena filtra:

Filtr kuchenny RO-T to koszt 694zł bez montażu i 858zł z montażem. Konserwacja filtra następuje dwa razy w roku i jej koszt to 185zł (już z dojazdem i częściami wymiennymi). Ja na swoją konserwację już się umówiłam. Filtr jest naprawdę wart swojej ceny! Pomijając fakt, że na rynku znajdziecie o wiele (!) drożdże oferty (moi sąsiedzi za swój filtr firmy X zapłacili około 2500 zł), to cena filtra RO-T zwróci się Wam z nawiązką podczas użytkowania. Nie będziecie musieli już kupować wody butelkowanej w sklepie, wymieniać ciągle czajników, kupować jednorazowych filtrów w dzbankach itd. I co najważniejsze! ZDROWIE NIE MA CENY! Odkąd używam wspomniany filtr wiem, że podaję dzieciom herbatki, napoje, zupy, które są przygotowane na dobrej, czystej wodzie bez żadnych bakterii i zanieczyszczeń. Tradycyjny kran używamy już tylko podczas mycia garnków 😉

O firmie FITaqua – Amii Sp. z o.o.

 • Prawie 40-letnie doświadczenie
 • Produkcja w Polsce
 • Eksport na cały świat (nawet do Chin)
 • Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju w kategorii Innowacyjna firma 

amii

Warto się zastanowić nad zakupem takiego filtra – może to być wspaniały prezent dla bliskich na Święta lub Nowy Rok. Bo czyż nie warto zainwestować w zdrowie?

Print Friendly, PDF & Email

6 comments

 1. Terri says:

  O a my się zastanawiamy od długiego czasu nad kupnem ale cena nas odstraszała. Ten jest o wiele tanszy. Dziękuję za informacje przyj że się ofercie ☺

 2. Marta says:

  Najważniejsze jest zdrowie. Słyszałam wiele dobrego o tym filtrze, posprawdzałam informację i kupiłam go 🙂 Nie wyobrażam sobie teraz życia bez filtra.

  • Magdalena says:

   Ja również 🙂 Dlatego szczerze go polecam. On naprawdę zmienia życie na lepsze 🙂

   Dziękuję za komentarz i podzielenie się opinią 🙂

Dodaj komentarz