Figa na wakacjach Wyd. Skrzat. Recenzja książeczki dla dzieci.

Figa na wakacjach Wyd. Skrzat. Recenzja książeczki dla dzieci. (1)Tuż przed snem, gdy małe oczka już zaczynają się kleić wprowadzam moje maleństwa w świąt bajek. Dziś chciałabym Wam polecić kolejną książeczkę Wyd. Skrzat „Figa na wakacjach”. Ta urocza opowieść autorstwa Barbary Wicher jest idealna dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Duża czcionka, przejrzysty układ i ciekawa historia opatrzona kolorowymi i zabawnymi obrazkami. Moje skarby jeszcze same nie umieją czytać, dlatego słuchają opowieści z ust mamy i podziwiają kolorowe ilustracje. Ileż zawsze jest komentarzy – mniejsze mówi tylko „miauu miaaauu”, a większa córeczka już opowiada o kotce wymyślając dodatkowo swoje historie w jakich tytułowa Figa się znajduje.

Figa na wakacjach Wyd. Skrzat. Recenzja książeczki dla dzieci. (2)Figa na wakacjach Wyd. Skrzat. Recenzja książeczki dla dzieci. (5)O czym opowiada ta książeczka? Główną bohaterką jest oczywiście kotka Figa, która bardzo nie lubi zostawać sama. Gdy domownicy muszą wyjechać zostawiają ją pod opieką Pani Olgi. Niestety kotka za nią nie przepada, dlatego zostawia niezbyt ładnie pachnące niespodzianki albo znienacka skacze jej na plecy. Ale w tym roku będzie inaczej, bo opiekunka złamała nogę. Figa bardzo się cieszy, że domownicy jej nie zostawią i nie wyjadą. Jednak Marta, Bartek i rodzice mają inny pomysł. Jaki i jak potoczą się w związku z tym losy nasze Figi? O tym w książeczce. Zachęcam do czytania.

Figa na wakacjach Wyd. Skrzat. Recenzja książeczki dla dzieci. (3)Figa na wakacjach Wyd. Skrzat. Recenzja książeczki dla dzieci. (4)

A co ciekawego w książeczce znajdą jeszcze mali odkrywcy? Na końcu autorka umieściła 8 pytań pozwalających im sprawdzić czy są znawcami kotów.

 

"Figa na wakacjach" do nabycia tu (książkę możecie obecnie kupić w promocyjnej cenie)
Autor: Barbara Wicher 
Ilustrator: Zbigniew Dobosz
Seria: Duże Litery
Objętość: 64 stron
Wydawnictwo: Skrzat
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz