Fenomen yerba mate – dlaczego warto ją pić?

Yerba mate to pochodzący z Ameryki Południowej napój, który ma miliony miłośników na całym świecie. Yerba ma pozytywny wpływ na organizm i, jak się okazuje, można zastąpić nią popularniejsze w naszym kraju herbatę i kawę. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić yerba mate i dlaczego warto wprowadzić ją do swojego codziennego życia, ten artykuł z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości. Zapraszamy do lektury!

Czym jest yerba mate?

Yerba mate to napar z suszu z liści i łodyg ostrokrzewu paragwajskiego, rośliny naturalnie występującej na terenie Ameryki Południowej. To napój z wieloletnią tradycją, który dzięki oryginalnemu smakowi i wpływowi na organizm zyskał fanów na całym świecie. Sposób przygotowania różni się od doskonale znanej nam herbaty i kawy – suszu yerba mate w przeciwieństwie do nich nie należy zalewać wrzątkiem – do zaparzania większości rodzajów wykorzystuje się wodę o temperaturze do około 80 stopni Celsjusza. Cechą charakterystyczną tradycyjnej yerba mate jest wyczuwalna w smaku, ale subtelna goryczka. Obecnie dużą popularnością cieszy się również smakowa yerba mate – do suszu najczęściej dodaje się zioła lub owoce. 

Yerba mate i jej wpływ na organizm

Oryginalny smak nie jest jednak jedyną zaletą yerba mate. Okazuje się, że napary z ostrokrzewu paragwajskiego mają bardzo pozytywny wpływ na organizm. Do najbardziej cenionych właściwości yerby zalicza się wysoką zawartość kofeiny, dzięki której mate działa pobudzająco. Z tego powodu yerba mate jest często porównywana do herbaty i kawy. Efekt pobudzenia w przypadku yerby utrzymuje się jednak o wiele dłużej, niż po wypiciu dwóch pozostałych napojów. Co więcej, mate jest doskonałym źródłem magnezu i innych minerałów, podczas gdy kawa może powodować ich wypłukiwanie się z organizmu. Kolejną zaletą yerba mate jest wysoka zawartość polifenoli odpowiadających za jej właściwości antyoksydacyjne. Oznacza to, że yerba sprzyja zwalczaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za rozwój nowotworów, a także spowalnia proces starzenia się organizmu.  

Gdzie kupić yerba mate?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić ostrokrzew paragwajski, najlepszym kierunkiem będzie sklep internetowy yerba mate Poyerbani.pl. W jego szerokim asortymencie znajdziesz dziesiątki rodzajów klasycznej i smakowej mate, a także bogatą ofertę akcesoriów niezbędnych do parzenia i picia naparów. Osobom, które chcą dodać sobie energii i wspomóc się w walce ze zmęczeniem polecamy susze z pobudzającymi dodatkami, stworzone z myślą właśnie o nich. Dla początkujących świetną propozycją będzie paragwajska yerba mate Guarani Energia. To aromatyczny, lekko dymny susz z listków, patyczków i pyłu dodatkowo wzbogacony pobudzającą guaraną, która nadaje mu delikatnie owocowy smak. Dobrą alternatywę stanowi zielona brazylijska yerba Verde Mate Green Energiagrubo cięty susz z liści uzupełniony został dodatkiem guarany, jagód goji i kwiatu nagietka, dzięki czemu nuty kwasowości przeplatają się ze słodkim posmakiem, gwarantując solidną dawkę pobudzenia i orzeźwienia. Niezależnie od tego, na który produkt się zdecydujesz, kupując produkty na www.Poyerbani.pl, możesz być pewny ich najwyższej jakości.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz