Dzikie zioła sezonowo. 60 przepisów na zaskakujące potrawy z aromatycznymi chwastami w roli głównej – recenzja

Jak wiecie kocham gotować i piec. Dania tradycyjne, słodkie wypieki, a może coś nowego? W mojej kuchnie dużo się dzieje, a moje domowe pułki wręcz uginają się pod ciężarem najróżniejszych książek. Inspiracji nigdy za wiele 😉 Ostatnio zamówiłam kolejną ciekawą książkę. „Dzikie zioła sezonowo. 60 przepisów na zaskakujące potrawy z aromatycznymi chwastami w roli głównej” autorstwa Piotra Ciemnego to może inspiracji na wykorzystanie tego co daje nam natura.

Co znajdziemy w książce?

W książce Piotra Ciemnego znajdziesz aż 60 ciekawych przepisów z aromatycznymi chwastami w roli głównej. Autor umieścił je w czterech rozdziałach: Wiosna, Lato, Jesień i Zima. W zależności od pory roku, dostępne są różne rodzaje ziół, które możemy wykorzystać w kuchni. Taki podział bardzo ułatwia szukanie pysznego przepisu. Każdy przepis jest ciekawy i wręcz zachęca do wypróbowania. Czy próbowaliście kiedyś karmelową herbatę z lilaka pospolitego, syropu z głogu, powideł śliwkowych z tarniną, oranżady z igłami sosnowymi, czekoladowych ciastek z jałowcem pospolitym, buraczanego brownie z pędami świerka lub oponek z lukrem sosnowym? Brzmi ciekawie i pysznie, prawda?

Warto dodać, że przepisy są nie tylko ciekawe, ale też stosunkowo proste w przygotowaniu. Znajdziemy ich w książce aż 60, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście autor poza przepisami szczegółowo opisuje poszczególne zioła, informuje jak i gdzie ich szukać, o czym pamiętać przy zbieraniu ziół, na co uważać i które zioła są lecznicze. Dostajemy pokaźny zbiór informacji i ciekawych przepisów z ziołami.

Dlaczego warto sięgnąć po książkę „Dzikie zioła sezonowo”?

Ten kompleksowy poradnik na pewno spodoba się osobą, które nie tylko lubią gotować niecodzienne dania, ale też chcą korzystać ze zdrowotnych darów natury. Książki o zdrowym trybie życia i fitness, do których niewątpliwie należy też książka Piotra Ciemnego, są przeznaczone dla każdego. Wzbogacają wiedzę, motywują, ciekawią. Takie książki zawsze warto mieć w domowej biblioteczce.

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiażka.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz