Duchy kurhanów Magdalena Wala – recenzja

Dziś kilka słów o kolejnej książce, którą polecam wam na jesienne wieczory. „Duchy kurhanów” autorstwa Magdaleny Wala to wciągająca, poruszająca powieść o sile kobiet, rodzinnej klątwie i walce o wolność. Powieść, która wciąga od pierwszych stron.

Krótki zarys fabuły

Akcja toczy się pod koniec I Wojny Światowej. W majątku ziemskim rodziny Kalinowskich w Zasławowie dorastają bliźniaczki Sabina i Maria. Ich spokojne, beztroskie życie kończy się, gdy rodzinny majątek przejmuje ich starczy o 12 lat brat.  Próbując ratować rodzinną spuściznę chce wydać Marię za bogatego, nieznajomego, a Sabinę umieścić w klasztorze. Siostry domyślają się, że plany brata mają uratować Kalinowskich przed bankructwem i są związane z ponurą przepowiednią dotyczącą kurhanów znajdujących się niedaleko dworu. Jednak nie zamierzają się poddawać i biorą swój los we własne ręce próbując rozwikłać rodzinną tajemnicę. Ich życie komplikuje się jeszcze bardziej, gdy jesienią wybuchają walki o Lwów. Jak potoczą się losy bliźniaczek? Czy rodzinna przepowiednia się spełni?

Moja opinia

„Duchy kurhanów” to świetna opowieść z dobrze rozbudowanym tłem historycznym. Całą historię czyta się naprawdę przyjemnie i szybko. Ciekawie napisani bohaterowie. Bardzo podobało mi się też umiejscowienie akcji w czasie wojny o Lwów. Pozwoliło to na pokazanie siły głównych bohaterek oraz przemycenia informacji o czynie Orląt Lwowskich i Ochotniczej Legii Kobiet. W powieści nie zabrakło też wątku miłosnego, a klątwa wisząca nad rodziną sprawiła, że całość wydała mi się jeszcze ciekawsza. To naprawdę dobrze napisana opowieść. Polecam na długie, jesienne wieczory. Takie bestsellery z księgarni TaniaKsiazka.pl są warte każdej chwili.

 

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz