Drzewo Anioła – książka, która zachwyca

Są takie książki, o których po przeczytaniu po prostu zapominamy. Obrastają kurzem i nie chcemy już do nich wracać. Są takie, które wywołują chwilowy zachwyt, który szybko znika. Ale są też takie, które na zawsze zostają w naszej pamięci. Taka jest właśnie książka „Drzewo Anioła”. Takie książki dla kobiet po prostu uwielbiam. „Drzewo Anioła”, to powieść która po prostu wciąga. Te wątki, historie, mroczne sekrety. To jedna z tych książek, którą po prostu nie można odłożyć w połowie czytania. To jedna z tych, którą czyta się jednym tchem i… chce się więcej.

Zarys fabuły:

Główną bohaterką powieści jest Greta Simpson, której towarzyszymy przez lata jej życia. Jako młoda dziewczyna Greta wyprowadziła się z domu i utrzymywała się tańcząc w negliżu na scenie. Kiedy poznała młodego amerykańskiego żołnierza była pewna, że jej życie się zmieni. I tak też się stało, choć nie tego się spodziewała… Los okazał się okrutny. Jej ukochany zostawił ją samą w ciąży. Na szczęście znalazła pomoc w młodym komiku Davidzie, który podkochiwał się w bohaterce. Ten zabrał ją do Marchmont Hall, do swojego stryja, by tam mogła zamieszkać i wychować swoje dzieci. Jednak wydarzenia potoczyły się zupełnie inaczej… Greta wyszła za stryja Davida. Oczywiście było, to małżeństwo z rozsądku. Gdy urodziły się bliźnięta mąż Grety pokochał całym sercem jej synka. Kochał go tak bardzo, że gdy dziecko zmarło popadł w alkoholizm. I znów Greta została sama, sama z małą Cheską… Jak potoczą się jej dalsze losy? Dlaczego Greta zapada w śpiączkę i traci pamięć? Jak ułożą się losy jej córki? Mogę Was zapewnić, że będziecie zaskoczeni.

Czy polecam Wam tą książkę? Zdecydowanie tak. „Drzewo Anioła”, to wzruszająca i pełna niespodzianek saga rodzinna Autorka stworzyła niepowtarzalny klimat czym zdobyła moje serce. Delektowałam się każdym rozdziałem tej powieści, choć losy bohaterek na pewno nie należały do lekkich. Czy było szczęśliwe zakończenie? O tym musicie przekonać się sami. Polecam.

„Drzewo Anioła” Lucinda Riley

Objętość: 528 stron
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Albatros

taniaksiazka

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz