Drink blue orange (bezalkoholowy)

drink-blue-orange-bezalkoholowy-1Sylwester już tuż tuż. Dla tych którzy nie mogą pożegnać Starego Roku i powitać Nowego wznosząc kieliszki z procentami polecam pyszny i prosty w przygotowaniu orzeźwiający drink blue orange. Drink nie tylko dobrze smakuje, ale też wspaniale wygląda. Spróbujcie i… bawcie się dobrze 🙂

Uwaga! Jeśli jednak wolicie drink w wersji alkoholowej wystarczy użyć nie syropu a likieru blue curacao. Uzyskacie wówczas oryginalny delikatny drink.

drink-blue-orange-bezalkoholowy-3

Drink obowiązkowo musi być dobrze schłodzony. Polecam Wam woreczki do lodu Stella. Szybko i sprawnie przygotujecie kostki lodu, które na pewno przydadzą się Wam na sylwestrową noc 😉

Zapraszam również do odwiedzin fanpag’a  firmy Stella (klik)

 

Składniki: (na 2 małe pucharki o pojemności 180 ml)

  • sok pomarańczowy świeżo wyciskany (u mnie Słoneczna Tłocznia)
  • syrop blue curacao (bezalkoholowy)
  • kostki lodu – u mnie 4 na mały pucharek
  • plasterki czerwonej pomarańczy

Przygotowanie:

Do szklaneczek/pucharków/wysokich kieliszków wkładamy kostki lodu (do około połowy wysokości). Następnie nalewamy do 3/4 wysokości schłodzony sok pomarańczowy. Kolejno zanurzamy łyżkę w ten sposób, aby dotykała ścianki szklanki. Po jej grzbiecie lejemy spokojnie syrop blue curacao – ilość syropu można dostosować do upodobań – ja polecam nalać go do wysokości około 1 cm. Drink podajemy z plasterkami pomarańczy.

drink-blue-orange-bezalkoholowy-2

Do przygotowania drinka użyłam pysznego soku pomarańczowego ze Słonecznej Tłoczni. Smak drinka zawsze zależy od dobrej jakości soku – polecam Wam ten i inne soki ze Słonecznej Tłoczni (soki z jabłek i aronii wypróbowaliśmy w Święta i… szczerze polecamy)

Smacznego

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz