Domowy likier w 5 minut!

Domowy likier w 5 minut! Tak, tak jego przygotowanie jest nie tylko niezwykle szybkie, ale też i proste. Wystarczy mieć około 5 minut czasu i 3 składniki! Prosto, szybko i smacznie. Jeśli lubicie słodkie domowe likiery, ten na pewno przypadnie Wam do gustu. Moja dzisiejsza propozycja, to likier krówkowo-kukułkowy. Ale smak można delikatnie modyfikować w zależności od potrzeb 😉 Spójrzcie jakie, to proste.

Domowy likier w 5 minut możecie też przygotować na prezent. Wystarczy go przelać do ozdobnej butelki lub karafki.

Składniki:

  • 1 masa krówkowa kukułka 400 g (można zamienić na masę krówkową lub krówkową o innym smaku)
  • około 100-200 ml śmietanki 30%
  • 200 ml wódki

Przygotowanie:

Do miski przekładamy całą masę. Dolewamy do niej wódkę i miksujemy do połączenia Uwaga! może chlapać, dlatego najlepiej użyć wyższego naczynia.

Teraz powoli i stopniowo dolewamy śmietankę 30%. Ilość śmietanki jaką dolejemy zależy od tego jak gęsty i mocny chcemy mieć likier. Ja dolewam więcej, ale np. moja przyjaciółka liki mocne i gęste likiery i dolewa śmietanki około 60 ml. Dlatego zawsze warto dolać najpierw mniejszą ilość, zmiksować i spróbować.

Gotowy likier przelewamy do butelki. Przed podaniem warto nim wstrząsnąć.

Uwaga! Likier zgęstnieje, gdy postoi. Ja trzymam go w chłodnym miejscu, ale nie w lodówce (w lodówce zgęstnieje mocniej).

Smacznego

Jeśli chciałabyś zakupić produkty na ten przepis przez internet zapoznaj się z rankingiem supermarketów online TopSpozywcze.pl Tu znajdziesz również informacje o RABATACH

Print Friendly, PDF & Email

8 comments

Dodaj komentarz