Domowy likier kokosowy w 5 minut

Domowy likier kokosowy w 5 minut – tylko 3 składniki! Dziś zapraszam Was na kolejny przepis na szybki domowy likier. Pamiętacie likier krówkowy? Ta wersja jest równie szybka i prosta w przygotowaniu. Do przygotowania domowego likieru kokosowego potrzebujecie zaledwie 3 składników. Tak, tylko tyle. I około 5 minut czasu 🙂 Jednak pamiętajcie, by likier kokosowy przygotować z wyprzedzeniem, bo powinien postać przynajmniej przez noc przed podaniem. Oczywiście można go pić od razu, ale jak postoi jest o wiele lepszy.

Domowy likier kokosowy w 5 minut, to także wspaniały pomysł na własnoręcznie wykonany prezent. Wystarczy przelać taki likier do ozdobnej butelki czy karafki i gotowe 🙂

Domowy likier kokosowy w 5 minut – tylko 3 składniki! Podstawę stanowi alkohol i dobrej jakości mleko kokosowe. Ja użyłam Koala Poland.

Składniki:

  • 200 ml wódki
  • 200 g cukru pudru
  • 400 ml mleka kokosowego

Przygotowanie:

Do małego garnka przekładamy całe mleko kokosowe z puszki. Zaczynamy podgrzewać na małej mocy palnika i wsypujemy cukier puder. Mieszamy do rozpuszczenia cukru i połączenia składników.

Naszą słodką kokosową mieszankę odstawiamy do wystudzenia.

Następnie dolewamy wódkę i energicznie mieszamy ręczną trzepaczką.

Likier przelewamy do butelki. Odstawiamy w chłodne miejsce, najlepiej na noc. Przed podaniem zawsze wstrząsamy butelką.

Smacznego

Nie przepłacaj za zakupy spożywcze – kup produkty na ten przepis przez internet i wykorzystaj kody rabatowe na zakupy w supermarketach internetowych:

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz