Domowe lody kawowe (bez maszynki)

Domowe lody kawowe (bez maszynki)Lato w pełni. W takie słoneczne dni nie wyobrażam sobie lepszego deseru niż lody 😀 Dziś zapraszam Was na prosty przepis na domowe lody kawowe (bez maszynki). Lody przygotowałam na wspaniałej aromatycznej kawie z palarni CoffeeNation

logo_CoffeNation'Ten wspaniały zapach, gdy mieliłam kawę do lodów… coś cudownego 🙂 Polecam spróbować zarówno filiżanki małej czarnej od CoffeNation , jak i domowych lodów kawowych.

Domowe lody kawowe (bez maszynki) (3)

Domowe lody kawowe (bez maszynki) (2)

Składniki:

  • 500 ml śmietanki 30% (zimnej, prosto z lodówki)
  • 5 i 1/2 łyżeczki zmielonej w młynku kawy ziarnistej – u mnie Brasil Carmo Estate CoffeNation
  • 2 tubki mleczka zagęszczonego słodzonego w tubce (zimnego, prosto z lodówki) 2x 150 g *
  • 2 łyżeczki ciemnego kakao

*Uwaga! jeśli wolicie bardzie wyraziste kawowe lody (mniej słodkie) możecie dodać około pół tubki mniej

Przygotowanie:

Odlewamy 1/3 szklanki śmietanki do rondelka. Podgrzewamy (nie gotujemy) i szybko mieszając łączymy ze zmieloną kawą. Odstawiamy do wystudzenia.

W misce miksujemy resztę (zimnej) śmietanki – nie na sztywno, śmietanka ma się tylko napuszyć i lekko powiększyć objętość. Następnie krótko miksujemy z kawową mieszanką i kakao, po czym dodajemy mleczko w tubce, znów krótko miksujemy.

Lody przelewamy do plastikowego pojemniczka z pokrywką. Wkładamy do zamrażalnika. Po pół godzinie warto lody przemieszać np. widelcem. Potem powtórzyć tą czynność jeszcze z 2 razy. U mnie lody są gotowe po około 3 godzinach (czas zależy od zamrażalnika). Jeśli zostawimy lody np. na noc w lodówce, przed podaniem warto je chwilę wcześniej wyciągnąć.

Domowe lody kawowe (bez maszynki)

Smacznego

Print Friendly, PDF & Email

14 comments

Dodaj komentarz