Dom nad jeziorem Tasmina Perry – recenzja

Tasmina Perry napisała ujmującą opowieść w scenerii rodem z Przemineło z wiatrem. „Dom nad jeziorem”, to bestseller pełen miłości, bólu, żalu, tęsknoty i innych uczyć jakie targają bohaterami. Autorka bardzo zgrabnie przeplata ze sobą wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości, wyjaśniające wpływ  oddziałujący na przyszłość bohaterów. Tej książki nie odkłada się na potem, ją czyta się od pierwszej do ostatniej strony. Bo choć ma swoje drobne wady, to naprawdę warto.

Zarys fabuły

Czy da się zapomnieć o pierwszej miłości? Wszystko zaczyna się w 1994 roku. Młody student Jim spędza w Savanah ostatnie przed wyjazdem na studia wakacje. Poznaje uroczą Jennifer Wayatt, córkę właściciela sąsiedniej posiadłości. Zakochują się w sobie bez pamięci, ale wspólne marzenia i plany rozpadają się jak domek z kart przez tragedię, która na zawsze zmieni życie spokojnego miasteczka. Mija kilka lat. Jim odnosi sukcesy w branży hotelarskiej i pnie się po szczeblach kariery. Nigdy nie wracał do miejsca, w którym spędził najważniejsze lato życia, choć jego myśli czasem krążą wokół tych wspomnień. Jego uczucia zostają wystawione na próbę, kiedy jego szef zleca mu wykupienie domu nad jeziorem, w którym kiedyś mieszkała rodzina Jennifer. Kiedy ponownie ją spotyka, zaczyna rozumieć, że nigdy nie przestał jej kochać. Jak potoczą się ich losy? Czy pierwsza miłość będzie tą wielką i ostateczną?

„Dom nad jeziorem”, to powieść o miłości. Być może sama fabuła jest wam już znana z nie jednej książki. Jednak i tą naprawdę warto przeczytać. Autorka zawarła tutaj wystarczająco dużo emocji by wzruszyć czytelnika. Są i szalone zrywy i bolesne rozstania, długoletnie związki i bezduszne zdrady, poruszony jest problem aborcji i bezdzietności, pojawia się nawet mafia i wątek kryminalny. A więc jest dużo i się dzieje. I choć już gdzieś w połowie książki, autorka poniekąd sugeruje nam możliwe rozwiązanie, to i tak warto przeczytać tą książkę do końca.

„Dom nad jeziorem” Tasmina Perry

Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Kobiece

taniaksiazka

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz