DOBRE RYBY – to w nich tkwi zdrowie i smak

Ryby (3)Od dziecka uwielbiam ryby. Smażone, pieczone, grillowane, wędzone, same lub z dodatkami… Zawsze uważałam, że to jedno z lepszych dań. A do tego nie należy zapominać, że ryby są nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Oczywiście należy wybierać dobre ryby, bo niektóre gatunki mają mniejszą wartość odżywczą. Ja przede wszystkim polecam:

  • pstrąga – ma smaczne chude mięso i zawiera najwięcej spośród ryb słodkowodnych kwasów omega-3;
  • łososia – to jedna z najtłustszy ryb zawiera aż 4,79 g w 100 g części jadalnej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz m.in. witaminę A, D, E i B, jod i potas;
  • karpia – przede wszystkim królewskiego. Ma różowe pyszne mięso i niewiele łusek;
  • jesiotra – bogactwo potasu i fosforu.

Dodatkowo, jeśli sami nie łowicie (ja łowiłam, ale dawno temu 😉 i bardziej hobbistycznie) należy wybierać ryby ze sprawdzonego dobrego sklepu. Najlepsze są ryby świeże (jak najkrótszy czas po złowieniu) i nie polecam tu zakupów w markecie. Ryby, które trafiają do supermarketów czy innych sieci, mają zwykle co najmniej kilka dni, a często tydzień lub nawet więcej. Wpływa to na smak mięsa. Dobre ryby znajdziecie na stronie www.dobreryby.pl To nie tylko nazwa, ale też marka i gwarancja! Polecam zapoznać się z ofertą i zamówić coś na rodzinny obiad 😉

Co jest niezwykłego i godnego polecania w ofercie dobreryby.pl?

  • Ryby i przetwory rybne (bo i takie znajdziecie w ofercie) wysyłane są codziennie (!)
  • Otrzymując przesyłkę mamy pewność, że towar jest świeży. Dodatkowym atutem jest sposób pakowania zapewniający stałą temperaturę nie przekraczającą 6 stopni Celsjusza co utrzymuje świeżość.
  • Zamawiając na DobreRyby.pl masz pewność, że 24h przed dostawą ryba była jeszcze żywa. 
  • Ryby na miejscu są przetwarzane do postaci patroszonej, fileta lub można je zakupić w całości z głową lub bez głowy.
  • Sprawdzeni dostawcy! Hodowla prowadzona przez dostawców oparta jest na naturalnych paszach, ryby rosną w czystej wodzie, w niedużym zagęszczeniu (to bardzo ważne).
  • Oprócz oferty dostępnej na stronie DobreRyby.pl istnieje możliwość dostarczenia innych ryb jeziornych czy morskich – głównie świeże ryby z morza bałtyckiego i polskich jezior.

Dodatkowo na portalu można zamówić również ryby opiekane i smażone oraz ryby wędzone (, które również uwielbiam i cenię).

A jeśli szukacie pysznych przepisów na rybę… polecam zajrzeć tu (klik) lub na fanpag DobreRyby.pl

Ja już szykuję się do przygotowania duszonych płatów jesiotra na kiszonej kapuście w curry. Brzmi wspaniale prawda? Przepis znajdziecie tutaj (klik). Inne przepisy z udziałem ryb już niedługo również na moim blogu 🙂 Zaglądajcie.

Duszone płaty jesiotra na kiszonej kapuście w curryI pamiętajcie:

dobreryby.pl

W 100% zgadzam się z tym stwierdzeniem i polecam Wam zajrzeć na stronę dobreryby.pl

Jakość, smak i pasja!

Print Friendly, PDF & Email

9 comments

Dodaj komentarz