Dlaczego warto organizować wyjazdy integracyjne?

Dlaczego warto organizować imprezy integracyjne? Powodów jest wiele. Głównym jest oczywiście budowanie więzi zmotywowanie pracowników, którzy po takiej „imprezie” powinni wrócić do pracy wypoczęci, pełni sił i zapału do podejmowania nowych wyzwań. Załoga poznaje siebie nawzajem, swoje możliwości. A pracodawca? Otóż nawet w takich rozrywkowych wyjazdach może wciągnąć jakieś wnioski, zauważyć liderów, panującą atmosferę, predyspozycje czy też kompetencje danej grupy pracowników. Ale czy impreza integracyjna spełni pokładane w niej oczekiwania uzależnione jest od tego w jaki sposób zostanie przygotowana. Bo faktem jest, że z pozoru nieformalne imprezy wymagają jednak formalnego przygotowania.

Jak dobrze zorganizować takie spotkanie?

Przede wszystkim warto jednak powierzyć całe przygotowania profesjonalnej formie. Bo czy jest coś gorszego niż impreza (czy to prywatna czy właśnie służbowa) zorganizowana na siłę i bez pomysłu? Tu nie może być o tym mowy. Codzienność przynosi pracownikom wystarczającą dawkę rutyny, znużenia. Dobrze zorganizowane wyjazdy integracyjne muszą być dla uczestników atrakcyjne, nieprzewidywalne, a nawet wprowadzić tzw. „dreszcz emocji”. Tu nie ma czasu na nudę. Pracownik ma się przecież dobrze bawić i dobrze czuć. Profesjonalna firma przedstawi nam wachlarz propozycji, z których wybierzemy coś idealnego dla naszego zespołu. Możliwości jest naprawdę wiele, od klasycznych spotkań, aż do atrakcji w terenie, imprez tematycznych, koncertów, wyzwań dostarczających adrenaliny, niezwykłych gier, warsztatów (nawet kulinarnych) itd. Wybór jest naprawdę duży.

Taki program musi być dostosowany pod potrzeby konkretnej firmy. Dlaczego? Wybór odpowiedniego programu integracyjnego zależy od wielu czynników. Do najważniejszych należy wiek i zainteresowania pracowników oraz oczywiście budżet danej firmy.

Podsumowując…

Imprezy integracyjne nie są oczywiście „lekiem na całe zło” w danej firmie, ale na pewno korzystnie wpływają na pracowników, poprawę relacji i całą atmosferę. Należy też pamiętać, że decyzja o uczestniczeniu w takich wyjazdach czy spotkaniach jest sprawą osobistą danego pracownika i nie można nikogo do tego zmusić, ale można zachęcić ciekawym programem spotkań 🙂

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz