Dlaczego warto odwiedzać i brać udział w targach wystawienniczych?

Dlaczego warto odwiedzać i brać udział w targach wystawienniczych? Jak dla mnie powodów jest wiele. Jak byłam studentką starałam się dość często bywać w takich miejscach, aby poznać nowe produkty, dowiedzieć się czegoś ciekawego, a nawet podpytać o pracę 😉 Wrocław był do tego idealny. Takie targi w dużych miastach są czymś niezwykle popularnym. Wiele firm dzięki nim “wypłynęło na światło dzienne”. Bo taka jest prawda, że nie zostanie się dostrzeżonym dopóki się nie pokażemy. Dlatego firmy tak przykładają uwagę do tego typu promocji.

Ja wiem, że internet ma moc, ale nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań z przedstawicielem danej firmy. Na takich targach wystawienniczych firmy mogą poznać bezpośrednio opinię nas klientów, nawiązać nowe współprace i poznać swoją konkurencję. Ten ostatni punkt jest równie ważny. Dlaczego? Bo dzięki niemu dana firma może skonfrontować oferowane przez innych usługi z własną ofertą. Może też poprawić sposób prezentowania firmy. Bo czyż nie jest tak, że podchodzimy częściej do stoisk, które są lepiej zorganizowane, których oferta jest czytelna i przejrzysta? Każda ekspozycja czy to promocyjna musi być dobrze zaprezentowana. Służą do tego różnego rodzaju systemy wystawiennicze. Jedne firmy korzystają z nich lepiej – przykuwając naszą uwagę, inne mniej.  Takie targi pomagają wystawcą uczyć się też na błędach. A my klienci możemy poznać produkt czy ofertę danej formy od najlepszej strony. W internecie widzimy tylko tekst i ładne zdjęcia, tu możemy zadawać pytania, otrzymać próbki produktów itd.

Przyznam Wam szczerze, że ostatnio mam mało czasu na tego typu targi, ale jeśli tylko nadarzy się okazja to zaglądam w takie miejsca. Ostatnio dzięki temu znalazłam nową ciekawą ofertę kosmetyków dla najmłodszych. Dostałam próbki i… będziemy testować 🙂

A jak jest u Was – chodzicie na takie targi?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz