Dlaczego warto kupić klocki LEGO?

Klocki. Z czym Wam się kojarzą? Nam z dobrą zabawą. Na rynku możemy znaleźć najróżniejsze klocki. Są duże, małe, drewniane i te wykonane z tworzywa sztucznego. Są klocki uniwersalne, dedykowane dla dziewczynek, klocki dla chłopców, a nawet dla dorosłych czy fanów Gwiezdnych Wojen. Pisząc klocki jaka marka pierwsza przychodzi Wam na myśl? Oczywiście LEGO. To najbardziej znany producent klocków na świecie.

Początki marki LEGO sięgają aż 1932 roku. W tym właśnie roku roku Ole Kirk Christiansen założył w Danii fabrykę produkującą jego pierwsze, wówczas jeszcze drewniane klocki. Dwa lata później firma przyjęła nazwę LEGO. Czy wiedzieliście że LEGO pochodzi od wyrazów „leg” i „godt”, co miało znaczyć „dobrze się baw”. Ja pierwszy raz o tym dowiedziałam się niedawno 🙂 Oczywiście firma powoli odchodziła z drewnianej wersji klocków, udoskonalała swój produkt, by w 1949 roku pochwalić się pierwszym zestawem LEGO.

Klocki dla każdego

LEGO to klocki właściwie dla każdego. W ofercie znajdziemy wersje klasyczne, klocki dla najmłodszych DUPLO, serie dla fanów Star Wars, Ninjago, Minectraft, Disney, Batman, Marvel i wiele wiele więcej. Wystarczy zajrzeć np. do sklepu https://klocki-2.pl/ by zobaczyć jak może być bogata oferta klocków LEGO. To wszystko sprawia, że klocki te były, są i będą zawsze popularne. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Układają je maluszki, większe dzieci, kolekcjonują je też osoby starsze. LEGO nigdy się nie nudzi. To zabawka ponadczasowa.

Dlaczego klocki LEGO to dobry pomysł na prezent?

Klocki to nie tylko świetna zabawa, ale też wspieranie rozwoju dziecka. Dziecko bawiąc się klockami poznaje kolory, kształty i uczy się podstaw matematyki. Zabawa klockami poprawia u dziecka koordynację ręka-oko. Łączenie poszczególnych klocków jest świetnym treningiem dla małych i większych rączek. Bawiąc się klockami dziecko rozwija też swoją wyobraźnię i kreatywność, bo choć każdy zestaw klocków LEGO zawiera instrukcję jak stworzyć daną budowlę czy postać, to nie jest to jedyne rozwiązanie. Budować można po swojemu. Można też łączyć różne zestawy klocków, można wybierać zestawy klasyczne i tworzyć z nich to co tylko zapragniemy. Klocki to zabawa, która może nie mieć końca. Wystarczy tylko dać ponieść się wyobraźni. Warto też bawić się z maluchami. Klocki LEGO cieszą nawet dorosłych, a taka wspólna zabawa daje więcej niż możemy sobie wyobrazić. Dlatego warto usiąść z dzieckiem na podłodze i… też dać się ponieść zabawie.

Klocki LEGO swego czasu pojawiły się nawet w kinach. Wyszło wiele filmów dla dzieci, których głównymi bohaterami były figurki LEGO. To tylko potwierdzenie jak popularne są te klocki.

 

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz