Dlaczego warto jeść musli i z czym najlepiej smakuje?

Dla wielu osób musli to najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia. Nic w tym dziwnego, bo ta zdrowa mieszanka płatków zbożowych, bakalii, orzechów i suszonych owoców jest nie tylko pyszna, ale też sycąca. Do tego przygotowanie śniadania z musli zajmie nam dosłownie chwilę, co z pewnością doceni każda zabiegana osoba. Po musli można sięgnąć zawsze. Pyszne musli i owsianka to jedne z lepszych pomysłów na śniadanie. Dlaczego jeszcze warto jeść musli i z czym najlepiej smakuje? O tym w dzisiejszym wpisie.

Z czego składa się dobre musli?

Po czym poznać dobre musli? Oczywiście po składzie. Podstawą każdego musli są płatki zbożowe. Do produkcji musli najczęściej wykorzystywane są płatki owsiane, jęczmienne lub gryczane. Choć na tych trzech rodzajach się nie kończy. Oczywiście płatki to nie wszystko. W musli możemy znaleźć różne rodzaje orzechów, które są cenione ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nie brakuje w nim też suszonych owoców i innych dodatków. Wszystko zależy od rodzaju musli, jakie wybierzemy. Jeśli sięgniemy po musli owocowe, to w składzie będą przeważać suszone owoce. Można też znaleźć pyszne musli z czekoladą lub innymi dodatkami. Ostateczny skład musli może być różny. Klasyka to płatki zbożowe i mieszanka bakalii. Jednak obecnie każdy może znaleźć coś dla siebie i cieszyć się takim musli, jakie lubi najbardziej. 

Kto może jeść musli?

Musli to dobry pomysł na śniadanie dla całej rodziny. Dostarcza pełnowartościowych składników i energii na długi czas. Dobrze skomponowane musli mogą jeść dzieci, dorośli, a nawet starsze osoby. Po musli fitness mogę też sięgać osoby aktywne fizycznie. Musli to dobre rozwiązanie praktycznie dla każdego. Jedynie osoby z alergiami pokarmowymi powinny dobrze sprawdzać skład każdej mieszanki. Warto też wspomnieć, że musli to nie tylko śniadanie. Musli może też być dobrym pomysłem na lekki deser, przekąskę czy składnik innego dania. Możliwości jest naprawdę wiele. 

Czy musli jest odpowiednie dla osób na diecie?

Z musli nie muszą też rezygnować osoby będące na diecie. Wystarczy wybrać odpowiednio skomponowany produkt. Taka owsianka na diecie może nam wręcz pomóc w otrzymaniu postanowień i gubieniu niechcianych kilogramów. Dlaczego? Przede wszystkim dzięki dużej zawartości błonnika. W odpowiednio skomponowanym musli go nie brakuje. Błonnik wspomaga pracę jelit, jest idealny w walce z zaparciami. Jedząc produkty bogate w błonnik, czujemy się dłużej syci, co jest zaletą, jeśli jesteśmy na diecie. A co z orzechami, które zawiera musli? Orzechy, w zależności od rodzaju, zawierają wiele cennych witamin i pierwiastków. Dodatkowo mają wysoki wskaźnik sytości, który pomaga zapobiec podjadaniu na diecie. Jeśli osoba będąca na diecie sięgnie po musli z suszonymi owocami, to zyska dodatkową porcję błonnika i w tym rozpuszczalnej frakcji, pektyn. Jak widać musli to cenne źródło wielu składników. Będąc na diecie, można po nie sięgać, wystarczy wybrać mądrze.

Z czym najlepiej smakuje musli?

Musli, tak jak owsianka, dla wielu osób stanowi niezastąpione śniadanie. Najczęściej je się z jogurtem, mlekiem krowim lub roślinnym. Jednak to nie jedyna opcja. Można je dodać do koktajlu, omletu czy ciasta na placuszki. Niektórzy robią z musli też gofry. Świetnie smakuje w połączeniu ze świeżymi owocami. Jest też rewelacyjnym dodatkiem do różnych lekkich deserów w pucharkach. Z musli można śmiało przygotować muffiny, ciasteczka czy zdrowe batoniki do szkoły dla dzieci. Musli można też jeść od tak bez dodatków w ramach pysznej i zdrowej przekąski. Możliwości jest bardzo wiele. Ja kocham musli, granole i tradycyjną owsiankę i nie wyobrażam sobie bez nich mojego menu. A Wy?

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz