Dlaczego warto inwestować w zastawę porcelanową?

Porcelana przez wielu nazywana jest białym złotem. Nic w tym dziwnego. Jest wytrzymała, nieścieralna, odporna na zarysowania, dzięki czemu może przetrwać lata i dodać szyku każdej okazji. Elegancja, powrót do tradycji, wytworność. Te wszystkie słowa kojarzą się właśnie z porcelaną. Wybierając taką zastawę wiemy, że będziemy przygotowani na każdą okazję.

Na jakie okazje sprawdzi się porcelanowa zastawa?

Biznesowe spotkania, uroczystości, celebrowanie świąt lub po prostu spotkania z przyjaciółmi i najbliższą rodziną. Porcelana sprawdza się w każdej sytuacji. Piękne talerze obiadowe, gładkie lub dekorowane talerze śniadaniowe są idealne do przyjmowania gości i nadawanie każdej okazji wyjątkowego charakteru. Porcelanowe talerze zawsze warto trzymać w szafce, by podać na nich pyszne posiłki. Jak często się mawia „je się oczami”, a spożywanie posiłku z pięknej porcelany na pewno będzie wspaniałym doznaniem. Oczywiście nie trzeba trzymać porcelany wyłącznie na specjalne okazje. Takie porcelanowe talerze obiadowe doskonale sprawdzają się też do codziennych obiadów, bo są nie tylko pięknie wykonane ale też trwałe i odporne na zarysowania i zadrapania. Większość z nich można też wkładać do zmywarki, więc są też bardzo praktyczne dla każdej pani domu.

Wybór talerz porcelanowych

Decydując się na zakup eleganckiej zastawy musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jedną z nich jest oczywiście ilość. Czy kupić cały zestaw, czy zdecydować się na pojedyncze sztuki? Odpowiedź zależy od liczby domowników i zastosowania porcelany. Jeśli mieszkamy sami, powinniśmy zdecydować się na pojedyncze sztuki lub mniejszy zestaw obiadowy. Przy większej rodzinie lub, gdy często organizujemy przyjęcia i spotkania towarzyskie, warto postawić na zestaw składający się z kilku lub kilkunastu elementów. Dzięki temu będziemy przygotowani na każdą okazję.

Co powinien zawierać zestaw?

Odpowiedź zależy od wielu czynników, m.in. od naszych potrzeb, jednak standardowo zestaw powinien zawierać talerze do zupy (głębokie), talerze płytkie i deserowe. Możemy oczywiście uzupełnić taki zestaw o mniejsze talerzyki czy miseczki, które często stosuje się tak jak talerze głębokie.

Wygląd również ma znaczenie

Nie tylko nasze potrzeby mają wpływ na wybór talerzy. Wygląd też ma znaczenie. Obecna oferta porcelanowych talerzy trafia w gusta każdego. Talerze, talerzyki, miski. Każdy rodzaj jest nie tylko praktyczny, ale też piękny. Już zwykłe talerze do zupy mogą zachwycić. Okrągłe, kwadratowe, delikatnie zdobione lub nasycone pięknymi kolorami. Takie talerze aż zachęcają by z nich jeść. Nawet zwykła zupa wygląda w nich wyśmienicie. Warto też dodać elegancji najważniejszemu posiłkowi dnia. Śniadanie też można celebrować. Śniadanie też może być uroczystością. Nie trzeba być mistrzem kuchni, by zachwycić swoich gości. Wystarczy proste menu i pięknie zastawiony stół. Biały obrus i kolorowe talerze śniadaniowe będą tu idealne. Stylowa porcelana uświetni każde śniadanie. Można je też śmiało wykorzystać do serwowania słodkich wypieków lub pokusić się o zakup dodatkowych talerzy deserowych. Porcelanowe talerze doskonale współgrają ze słodkimi wypiekami. Tradycyjne okrągłe lub kwadratowe, białe, delikatnie zdobione, a może o szafirowej barwie. Wybór jest naprawdę duży i zależy wyłącznie od naszych upodobań.

*artykuł sponsorowany

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz