Dlaczego trzeba pić dużo wody przy odchudzaniu?

O tym jak ważne jest regularne picie dużej ilości wody, wie chyba każdy. Woda dzięki swoim dobroczynnym właściwościom, powinna stanowić podstawę każdej diety odchudzającej. Woda pobudza metabolizm, pomaga usuwać toksyny z organizmu, daje uczucie sytości i zapobiega zaparciom.

Zalety picia wody w czasie odchudzania

Picie wody zaspokaja apetyt

Często uczucie pragnienia jest mylone z uczuciem głodu. Przy piciu zbyt małej ilości wody, organizm wyśle sygnał, który można pomylić z uczuciem głodu. Przy nagłym uczuciu głodu, warto wypić wodę i sprawdzić, czy to na pewno był głód. Picie wody a odchudzanie ma znaczenie, ponieważ pijąc wodę, możemy oszukać żołądek i mózg, wypełniając żołądek wodą. Udowodnione zostało, że kiedy przed posiłkiem wypije się wodę, zmniejszy ona apetyt i dzięki temu zje się mniejszą porcje.

Woda wpływa na przyspieszenie metabolizmu

Woda wypita przed posiłkiem wpływa na usprawnienie przemiany materii. Picie wody a chudnięcie jest możliwe, dzięki procesowi nazwanemu termogenezą. Organizm musi ogrzać wypitą wodę. Na ten proces musi wykorzystać energię, co powoduje przyspieszenie metabolizmu. W wyniku czego możliwa jest utrata kilogramów.

Picie wody powoduje uczucie sytości

Wypita woda, łączy się z błonnikiem który spożyjemy. Błonnik ten pęcznieje w układzie pokarmowym, co może dać uczucie sytości. W diecie odchudzającej oprócz wody, błonnik jest bardzo istotnym elementem. Można go znaleźć w produktach pełnoziarnistych, warzywach i owocach. Jego niedobór powoduje przykre zaparcia.

Picie wody zapobiega zaparciom

Picie dużej ilości wody, pozwala zapobiec zaparciom. Dzięki czemu usprawnia to procesy trawienne, zapobiega zaleganiu treści pokarmowej w jelitach, a co za tym idzie pomaga w procesie chudnięcia.

Ile wody powinno się pić przy odchudzaniu?

U człowieka zapotrzebowanie na wodę, to około 2,5 litra wody dziennie. Zapotrzebowanie oblicza się zakładając że człowiek potrzebuje 30 mililitrów wody, na kilogram masy ciała. U osób przyjmujących moczopędne leki lub trenujących, to zapotrzebowanie się zwiększa.Trzeba wziąć pod uwagę że przyjmujemy wodę również w owocach i warzywach, czy na przykład zupach. Dlatego określa się, że człowiek powinien pić minimum 1,5 litra wody dziennie. Odpowiadając na pytanie ile pić wody żeby schudnąć, można śmiało polecić picie więcej niż 1,5-2 litrów wody dziennie. W przypadku osób otyłych, nawet do 3-4 litrów. Osoby które wykonują ciężkie fizyczne treningi, powinny pić nawet około 4 litrów na dobę.

Co pić przy odchudzaniu – w jakiej formie można pić wodę

Przy odchudzaniu można pić wodę w różnych formach, nie trzeba się ograniczać do picia niegazowanej, zimnej wody.

  • Picie ciepłej wody na czczo – sprzyja trawieniu pokarmów, podnosi temperaturę ciała i ułatwia wydalanie toksyn.
  • Picie wody z cytryną – działa w sposób moczopędny, wspomaga trawienie, reguluje poziom pH w organizmie, dodaje energii i poprawia odporność.
  • Picie gazowanej wody – w przypadku kiedy nie lubimy niegazowanej wody, możemy ją bez obaw zamienić na gazowaną.

Czy słodkie napoje i soki można zaliczyć do dziennej porcji wody?

Napoje słodkie, również soki, a nawet wody smakowe, ze względu na wysoką zawartość cukru powinno się w diecie zaliczać raczej do posiłków. Ze względu na to że podnoszą ilość cukru we krwi. Są całkowicie odradzane w trakcie diety odchudzającej, ponieważ regularnie spożywane prowadzą do nadwagi. W przypadku chęci na słodki napój, warto wypić niesłodzoną herbatę, albo ostatecznie niedosładzane soki w rozsądnych ilościach.

Zobacz także: https://modome.pl/ – Serwis kobiecy, na którym znajdziesz wiele ciekawych, podobnych artykułów <3

Picie wody a odchudzanie jest zagadnieniem które towarzyszy każdej diecie odchudzającej. Regularne picie dużej ilości wody, jest niezbędne w procesie chudnięcia. Oprócz wspomagania diety, woda ma wiele innych korzystnych dla zdrowia właściwości.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz