Dlaczego filtry kieszeniowe?

Dobry system filtracyjny to podstawa w każdej branży. W końcu bardzo ważne jest by niepożądane zanieczyszczenia nie sprawiały problemu w procesie produkcji, ani też nie stanowiły zagrożenia dla pracujących w danej firmie osób. Jakie filtry warto wybrać? Bardzo popularnym, uniwersalnym rozwiązaniem są filtry kieszeniowe. Co je charakteryzuje? Gdzie je można zastosować? 

Dlaczego filtry kieszeniowe?

Filtry kieszeniowe, tak jak każde inne rodzaje filtrów, mają w zasadzie jedno podstawowe zadanie. Muszą dobrze i dokładnie filtrować (usuwać) wszelkie zanieczyszczenia z powietrza wtłaczanego do danego pomieszczenia. Skąd wzięła się nazwa “filtry kieszeniowe”? Wynika ona z budowy danego filtra. Taki filtr składa się z wielu “kieszonek” tworzących powierzchnię filtrującą. 

Gdzie stosuje się filtry kieszeniowe?

Filtry kieszeniowe mają szerokie zastosowanie. Można stosować je w halach produkcyjnych czy warsztatach. Sprawdzają się też świetnie w biurach, a nawet szpitalach. Uniwersalność to ich ogromna zaleta. Najczęściej montuje się je w centralach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. 

Kto zajmuje się produkcją filtrów kieszeniowych?

Filtry kieszeniowe to bardzo popularne rozwiązanie, dlatego na rynku można znaleźć kilka firm specjalizujących się w ich produkcji i dostarczaniu do klienta. Jedną z takich firm jest np. BITEKO. Filtry tej marki wykonane są z materiałów charakteryzujących się wysoką wytrzymałością mechaniczną, a ramy wykonane są z blachy cynkowej. Firmy kieszeniowe tej marki charakteryzują się niskim ciśnieniem początkowym. Więcej można dowiedzieć się tutaj: www.biteko.pl/Filtry-kieszeniowe

Inne zalety filtrów kieszeniowych?

Tego typu filtr jest nie tylko szeroko używany. Jego dużą zaletą jest łatwość w konserwacji i  wysoki poziom trwałości. Filtry kieszeniowe można stworzyć na wymiar.

/wpis we współpracy/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz