Dieta sokowa – Czy warto? Jakie są jej korzyści?

Dieta sokowa – Czy warto? Jakie są jej korzyści?

Dziś kilka słów o diecie sokowej. Osoby śledzące mojego Instagrama (klik) wiedzą, że pod koniec ferii postawiłam przed sobą wyzwanie w formie 3-dniowej diety sokowej od SportFood. Na profilu zostawiałam Wam zapisaną relację z diety (klik). Od razu Wam napiszę, że po drodze zdarzyły mi się małe grzeszki wynikające z faktu, że były to przecież ferie 😉 (czas wolny, odpoczynek w górach, odwiedziny u rodziny… ach). Ale… wytrwałam. Wytrwałam, bo ku mojemu zaskoczeniu dieta była nie tylko pyszna, ale też i wystarczająco sycąca (częstotliwość picia soków, ich ilość i wielkość jest doskonale dopasowana). A poza tym… ten smak. Przyznam Wam szczerze, że niektóre soki były tak dobre, że mogłabym je pić codziennie 😀

Dla kogo jest dieta sokowa?

 • dla osób, które chcą w świadomy sposób zadbać o swój organizm,
 • dla osób, które mają ku temu przesłanki (warto to skonsultować najpierw z lekarzem),
 • dla chcących wzbogacić dietę (soki mogą być jej urozmaiceniem, wówczas wybierzcie odpowiedni pakiet),
 • dla osób zabieganych,
 • dla tych, których dieta jest bardzo uboga w warzywa i owoce (z sokami jest łatwiej, tu wymówki odchodzą w kąt),
 • dla mnie – na pewno za jakiś czas znów ją powtórzę.

„Kuracja sokami to pierwszy krok do tego, by zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze. Systematyczne odżywianie i naturalne produkty to klucz do sukcesu!”

Uwaga! Z diety sokowej nie powinni korzystać diabetycy, kobiety w ciąży oraz mamy karmiące. Nie jest ona również polecana osobą z chorobami nerek bądź wątroby. Przed podjęciem każdej diety zawsze warto skonsultować z lekarzem.

Pamiętajmy też, że jest to dieta restrykcyjna, która posiada swoje ograniczenia, ale jeśli ich przestrzegamy, dieta będzie nam służyła. Dieta oparta na sokach nie powinna być stosowana dłużej niż 14 dni. Osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z tą dietą, polecam kuracje jedno lub trzydniowe. Wówczas organizm może zaadoptować się do obniżonego bilansu kalorycznego, a my możemy stopniowo taką kurację wydłużać. Lub… po prostu urozmaićcie swoją dietę w soki (wówczas może nie osiągniecie pełnych rezultatów, ale na pewno dostarczycie organizmowi cenne witaminy i składniki odżywcze, których mu np. teraz brakuje).

Jak wygląda dieta 3-dniowa? Z czego się dokładnie składa? Jak ją przeprowadzić?

W skład diety 3-dniowej od SportFood wchodzi aż 15 soków o pojemności 500 ml, plus 3 wody kokosowe. Wraz z zestawem soków i wód otrzymujemy dokładną instrukcję jak prawidłowo przeprowadzić dietę i jak się do niej przygotować.

Dzięki tej diecie w krew wszedł mi nawyk picia wody z cytryną.

Każdy sok jest w 100% naturalny. Dlatego należy je przechowywać w lodówce (pamiętacie o tym!). Poza doskonałym składem soki kuszą nie tylko wyglądem i smakiem, ale też i nazwą. Bo jak się oprzeć Lawinie Rozkoszy czy też Eliksirowi Miłości? 😉 Po prostu się nie da. U mnie już spojrzenie na nazwę wywoływało uśmiech na twarzy i lepszy humor.

W zestawie znajdziecie aż 10 smaków soków (dieta jest różnorodna, tu nie ma mowy o nudzie): Szczupła Talia, Lawina Rozkoszy, Naturalny Izotonik, Słodki Detoks, Eliksir Miłości, Woda Kokosowa, Piękna Skóra, Zdrowe Serce, Wakacyjna Przygoda, Święty Spokój, Wieczna Młodość.

Każdy dzień diety zaczynamy szklanką wody z cytryny, a soki pijemy w określonych porach co 2-3 godziny (dzięki temu naprawdę nie odczuwałam głodu).

Jakie są efekty diety?

Pamiętajcie, że każdy organizm jest inny i możecie inaczej zareagować. Ja czułam się bardzo dobrze. No dobrze – pierwszego dnia miałam ciut mniej energii, ale to szybko minęło. Ogólnie przez całą dietę czułam się lżejsza, poranki nie były już takie ciężkie, zniknęły bóle głowy, a energia w pewnym momencie zaczęła mnie wręcz rozpierać 😉 Tak jak pisałam na początku wpisu, zdarzyło mi się lekko „zgrzeszyć” (sięgnąć po coś co nie było sokiem) podczas diety, ale… mimo to na wadze ubył mi 1 kilogram. Czy to efekt diety czy ferii w górach? Tego nie wiem, ale wiem, że na diecie czułam się naprawdę dobrze.

Te nazwy aż zachęcają do picia 😉 Zgodzicie się? 

Dodatkowe informacje…

 • Soki są w 100% naturalne, skład jest opracowany przez dietetyka, nie są dosładzane ani dosalane.
 • Są to soki tłoczone na zimno, utrwalane metodą HPP.
 • Soki mają minimum 4-dniową datę ważności od momentu dostawy. Należy je przetrzymywać w temperaturze chłodniczej 2°C – 6°C.
  Data umieszczona jest w górnej części butelki.

Print Friendly, PDF & Email

7 comments

 1. Weronika says:

  No i takie wpisy, to ja cenię. Szczerze napisane! Napisane kto nie powinien stosować diety, kto może, wspomniane o lekarzu, napisane że się zgrzeszyło – człowiek jest człowiekiem może zgrzeszyć 😉 Bardzo dobry wpis i dla mnie zachęta do diety.

Dodaj komentarz