Dieta Mind Mikołaja Choroszyńskiego. Recenzja.

Dieta Mind Mikołaja Choroszyńskiego. Recenzja (1)

„Książka o diecie MIND przedstawia połączenie dwóch najzdrowszych i najbardziej przebadanych diet- śródziemnomorskiej oraz DASH. Taki duet musi gwarantować zdrową, smaczną, efektywną oraz prostą w przygotowaniu dietę, która powinna stać się po prostu stylem życia każdego z nas. Książka w przystępny sposób przedstawia teoretyczne aspekty doboru produktów, ale również nie pozostawia czytelników bez wsparcia praktycznego. Zawarte w niej przepisy pomogą w prosty sposób wcielić zalecenia w życie, co będzie skutkować dobrym samopoczuciem, prawidłową masą ciała i dobrą sprawnością naszego mózgu na długie lata. Mikołaj gratuluje! Polecam!”

Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk kliniczny, Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie

„Nigdy nie jest za późno, by zacząć żyć zdrowo. Fascynująca pozycja dla wszystkich, książka napisana przez Mikołaja Choroszyńskiego w prosty sposób przedstawia dietę,  która nie tylko wydłuża życie ale i je uprzyjemnia. Autor odnosi się w niej do kultury śródziemnomorskiej słynącej z dobrej kuchni oraz jeszcze lepszego wina!  Przekonująco i z humorem zachęca do wejścia na drogę  prowadzącą do osiągnięcia życiowej równowagi fizycznej i psychicznej. Polecam do czytania przy kieliszku szlachetnego wina”

Robert Mielżyński,  enolog, podróżnik i pasjonat wina

 

Dziś polecam Wam książkę Mikołaja Choroszyńskiego „Dieta Mind”. To wspaniała pozycja dla każdego kto ceni życie i zdrowie.W dzisejszych czasach niestety wiele osób zmaga się z szeregiem chorób cywilizacyjnych. Dużo mówi się o nowotworach, chorobach układu krążenia, ale także chorobie Parkinsona, Alzhaimera czy demencji. Chorób jest wiele, nasza kondycja psychiczna i fizyczna wciąż się pogarsza. A jak temu zapobiec, jak żyć zdrowiej i dłużej? Odpowiedzią może być książka Mikołaja Choroszyńskiego. Nie jest to kolejna książka opisująca tzw. dietę cud. Dieta Mind, to styl życia. Publikacja napisana jest prostym, jasnym językiem. Autor opisuje wszystkie zagadnienia od szczegółów, aż po praktyczne zastosowanie diety (przykładowe przepisy).

Książka podzielona jest na cztery rozdziały:

I. DIETA JAKO STYL ŻYCIA

II. ZAŁOŻENIA DIETY MIND

III. JAKICH SKŁADNIKÓW POTRZEBUJE MÓZG

IV. PRZEPISY

Ogólnie mówiąc dieta MIND, to zdrowe, skuteczne i proste w przygotowaniu przepisy. Jest ona połączeniem dwóch znanych i cenionych diet – diety śródziemnomorskiej i DASH. Według mnie ogromną zaletą diety MIND (i tym samym wyróżnieniem spośród innych znanych diet) jest fakt, że wskazuje ona nam najzdrowsze produkty które powinny być często stosowane, ale nie zakazuje stosowania produktów o niższej zawartości odżywczej. Oczywiście należy tu zachować umiar i zdrowy rozsądek 😉 W diecie MIND przeważają: zielone warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy, nasiona, owoce jagodowe, ryby, drób, oliwy z oliwek, olej rzepakowy i czerwone wino. Autor podaje argumenty przemawiające za stosowaniem poszczególnych produktów i opisuje ich wpisów na funkcjonowanie naszego mózgu. Mikołaj Choroszyński doradza jak wprowadzić dietę MIND do swojego życia i jak w niej wytrwać. Dzieli się z nami również ciekawymi, prostymi w przygotowaniu i co najważniejsze zdrowymi przepisami.

Książka jest pełna wiedzy, którą autor przekazuje w sposób przystępny. Od początku czytałam ją z lekkością, a z każdą kolejną kartką moje zainteresowanie dietą MIND rosło. Uważam, że warto sięgnąć po tą książkę. Jest, to jedna z niewielu książek poruszających temat zdrowego żywienia, zmiany stylu życia (od strony spożywanych produktów), którą przeczytałam z tak wielkim zainteresowaniem i łatwością. Polecam!

Dieta Mind Mikołaja Choroszyńskiego. Recenzja (3)Dieta Mind Mikołaja Choroszyńskiego. Recenzja (4)Dieta Mind Mikołaja Choroszyńskiego. Recenzja (5)Dieta Mind Mikołaja Choroszyńskiego. Recenzja (7) Dieta Mind Mikołaja Choroszyńskiego. Recenzja (6)Dieta Mind Mikołaja Choroszyńskiego. Recenzja (2)

”DIETA MIND. Sposób na długie życie” Mikołaj Choroszyński
Objętość: 256 stron
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Seria: Zdrowe Zdrowie

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz