Dekoracje cukiernicze

 Dekoracje cukiernicze (7)Uwielbiam piec. Ciasta, ciasteczka, najróżniejsze babeczki… pyszne i sprawiają dużo radości mi i bliskim. Na co dzień moje wypieki podaję w prostej wersji oprószone jedynie cukrem pudrem, polane ulubioną czekoladową polewą, ozdobione prostym lukrem lub kremem. Jednak, jeśli szykuje się specjalna okazja – święta, urodziny, rocznica, przyjazd rodziny, dawno nie widzianych przyjaciół – wypiek poza smakiem musi mieć też piękny wygląd. Technik na ozdabianie wypieków jest obecnie bardzo wiele. Można użyć tradycyjnej dekoracji przy użyciu kremu. Wystarczy odpowiednio dobrana szpryca, barwnik do kremu i… nie ukrywajmy dużo cierpliwości i wprawy, ale efekt może być oszałamiający.

Dekoracje cukiernicze (6)Ja nie jestem mistrzynią w takich ozdobach, ale moja znajoma tworzy cudowne torty. Osobiście stawiam raczej na masy cukrowe, dzięki którym nawet z pozoru najłatwiejszy tort może przerodzić się w arcydzieło. Mając w domu ozdobne wałki i wiele różnych foremek do ciasteczek można tworzyć niebanalne wzory. Polecam Wam spróbować. Masa cukrowa jest idealna dla każdej, nawet początkującej osoby. Pokochałam również najróżniejsze gotowe dekoracje cukiernicze. Ich wybór jest naprawdę duży. Od prostych kwiatuszków, misiów, kotków, piesków, ulubionych postaci z bajek moich dzieci, po urocze marchewki, którymi bardzo często zdobię marchewkowe wypieki wielkanocne.

Dekoracje cukiernicze (8)

Babeczki i ciasta z takimi ozdóbkami, aż kuszą żeby je zjeść i strasznie podobają się dzieciom. Czasem starczy wyłącznie taka marcheweczka przyklejona na lukier i dekoracja gotowa 😉 Niegdyś, aby ozdobić ciasto mieliśmy do wyboru wyłącznie lukier, polewę i krem. Dziś wybór jest o wiele większy i nawet słabszy cukiernik może stworzyć arcydzieło w swojej domowej kuchni. Nie bójcie się i próbujcie! Dekorowanie wypieków naprawdę jest łatwe i może przysporzyć Wam dużo radości i… satysfakcji.

Dekoracje cukiernicze (1)

 

Print Friendly, PDF & Email

3 comments

Dodaj komentarz