Czyszczenie ultradźwiękami? Czym jest i gdzie się wykorzystuje?

Są tematy, które są na tyle ciekawe, że warto je poruszać. Ostatnio z błahych opowieści o porządkach przeszliśmy do nowoczesnych metod ultradźwiękowych. Jak się okazało ultradźwięki są idealne by wyczyścić naszą ukochaną biżuterię. Stosowane są też od dawna w przemyśle. Technologia polega na drganiach o wysokiej częstotliwość doskonale sobie radzi nawet z największymi zabrudzeniami.  Lista zastosowań jest ogromna.

Ultradźwięki a czyszczenie biżuterii

Czy wiedzieliście, że w pracowniach jubilerskich od dawna stosuje się myjki ultradźwiękowe? Wszystko przez to, że delikatne, wrażliwe na zarysowania, często o skomplikowanych kształtach elementy biżuterii trudno jest wyczyścić tradycyjnymi metodami. Ultradźwięki, dzięki delikatnemu działaniu i wnikaniu we wszelkie zakamarki biżuterii, czynią proces czyszczenia łatwym i szybkim. Metoda ta nie pozostawiając przy tym żadnych niedoczyszczonych miejsc i nie uszkadza delikatnych elementów czyszczonej biżuterii. Dodatkowo ultradźwięki nie tylko usuwają zabrudzenia z czyszczonych elementów, ale też przywracają biżuterii połysk i piękny wygląd. Biżuteria znów wygląda jak nowa.

Czyszczenie ultradźwiękami w przemyśle

Myjki ultradźwiękowe mają szerokie zastosowanie m.in. w szpitalach, aptekach, szkołach, badaniach naukowych, przemyśle chemicznym i wydobywczym, metalurgii, maszynach, transporcie, itd. Najczęściej myje się nimi elementy elektryczne, przewody, silikonowe półprzewodniki, łożyska, dysze, pompy olejowe i inne elementy maszyn. Niektóre elementy, mające skomplikowane kształty, trudno dostępne miejsca, wąskie szczeliny i otwory o małych średnicach można czyścić wyłącznie przy zastosowaniu ultradźwięków. Dlatego taka myjka ultradźwiękowa myjultradzwiekami.pl/myjka-ultradziekowa/ uważana jest za najskuteczniejszą technologię czyszczenia. Zwłaszcza teraz, gdy przykuwa się coraz większą uwagę do czystości. Myjki ultradźwiękowe stosuje się też np. do czyszczenia skalpeli chirurgicznych.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz