Czy warto kupić wideodomofon?

Producenci różnych sprzętów wciąż starają się coś udoskonalać, by zapewnić nam nie tylko wygodę, ale też bezpieczeństwo. Doskonałym przykładem są wideodomofony, które powoli zastępują dotychczas królujące domofony starego typu. Czym różni się wideodomofon od domofonu? Czy warto kupić taki sprzęt?

Jak działa wideodomofon?

Ogólna zasada działania wideodomofonu jest taka sama jak jego starszego odpowiednika. Jeden i drugi sprzęt pozwala na zdalne otwieranie drzwi wejściowych lub  bram prowadzących do posesji. Gdy ktoś zadzwoni mamy możliwość porozmawiania z nim i wpuszczenia gościa do środka. Znacząca różnica jest jedna. W przypadku domofonu jedynie słyszymy osobę stojącą pod drzwiami czy bramką. Wideodomofon daje również podgląd tej osoby na wyświetlaczu, co w rezultacie zwiększa bezpieczeństwo, gdyż przed otworzeniem drzwi możemy zobaczyć, kto do nas przyszedł.

Który wideodomofon wybrać?

Na rynku możemy znaleźć najróżniejsze wideodomofony. Od tych prostych oferujących podstawowe funkcje – wideorozmowa i zdalne otwieranie zamka, do tych bardziej zaawansowanych. Możemy wybrać np. domofon IP, które znajdziemy w ofercie  https://5tech.pl/ Takie nowoczesne wideodomofony są podłączane do naszej sieci komputerowej, dzięki czemu oferują o wiele więcej funkcji. Taki wideodomofon może nagrywać obraz jaki widzi kamera, śledzić ruch wokół domu, zdalnie otwierać drzwi czy bramy garażowe (z poziomu smartfona za pomocą dedykowanej aplikacji),  a nawet odtwarzać wiadomości głosowe pozostawione przez gości. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zyskać podgląd tego, co dzieje się przed naszymi drzwiami, niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywamy.

Zalety i wady wideodomofonów?

Wadą nowoczesnych rozwiązań może być ich cena. Im bardziej zaawansowane urządzenie, oferujące dużą ilość funkcji, tym cena jest wyższa. Ale czy dla bezpieczeństwa nie warto jej ponieść? Zwykły domofon nie zapewnia takiego bezpieczeństwa. Tu musimy kierować się wyłącznie tym co usłyszymy. Nigdy nie będziemy mieć 100% pewności kto stoi za naszymi drzwiami, ile osób się za nimi znajduje. Wideodomofon pozwala na lepszą ocenę sytuacji, a tym samym też zapewnia większe bezpieczeństwo.

Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, by zapewnić sobie i bliskim odpowiedni poziom bezpieczeństwa. 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz