Czy specjalna patelnia do naleśników ma sens?

Masz już kilka klasycznych patelni, woka, patelnię do jajek, patelnię grillową i zastanawiasz się czy warto kupować kolejną patelnię…? W tym poście wyjaśniamy dlaczego warto zaopatrzyć się w osobną patelnię do smażenia naleśników, czym wyróżnia się ona na tle innych i jaką patelnię do naleśników wybrać?

Masz już kilka klasycznych patelni, woka, patelnię do jajek, patelnię grillową i zastanawiasz się czy warto kupować kolejną patelnię…?

W tym poście wyjaśniamy dlaczego warto zaopatrzyć się w osobną patelnię do smażenia naleśników, czym wyróżnia się ona na tle innych i jaką patelnię do naleśników wybrać?

Dlaczego warto kupić patelnię do naleśników?

  • Niskie ranty – Ułatwiają obracanie i ściąganie naleśników oraz placków z patelni.
  • Nieprzywierająca powłoka – Dzięki powłoce non stick ciasto nie przykleja się do patelni, a smażenie jest znacznie prostsze.
  • Lekkość – Patelnie naleśnikowe mają odpowiednio grube dno, ale są przy tym lekkie, abyśmy mogli rozprowadzać ciasto i podrzucać naleśnik bez przeszkód.
  • Równomierne nagrzewanie – Patelnia równomiernie rozprowadza temperaturę, dzięki czemu cały naleśnik dosmaża się w tym samym czasie.
  • Stabilna rączka – Uchwyt patelni do naleśników jest bardzo ważny. Musi być łatwy do trzymania,nie wyślizgiwać się i nie nagrzewać.

Na co zwrócić uwagę kupując patelnię do naleśników?

Kupując patelnię do naleśników koniecznie zwróć uwagę na jej rozmiar – dostosuj go do tego, jakiej wielkości placki chcesz smażyć, ale również do wielkości swojej kuchenki, zwłaszcza w przypadku indukcji dostosuj patelnię do pola grzewczego.

Zwróć również uwagę na rodzaj powłoki. Powłoka nieprzywierająca to bardzo ogólna nazwa, która jednocześnie niezbyt wiele mówi. Poczytaj o zaletach i wadach poszczególnych powłok – ceramicznych,teflonowych, granitowych i podejmij decyzję, która patelnia będzie najlepsza dla Ciebie.

Kupując każde naczynie do gotowania musimy sprawdzać czy jest ono dostosowane do naszej kuchenki! I tak jak z kuchnią gazową czy elektryczną nie powinno być problemu, tak nie każda patelnia działa na indukcji. Jeśli gotujesz na płycie indukcyjnej koniecznie doczytaj, czy aby na pewno wybrana patelnia sprawdzi się na indukcji.

Szeroki wybór patelni do smażenia naleśników znajdziesz w sklepie naczynia.olkusz.pl!

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz