Czy dieta pudełkowa jest bezpieczna?

Zdrowy styl życia już od dawna nie jest kwestią mody. Coraz więcej osób stara się zadbać o swoje zdrowie i dobrze odżywiać. Niestety obecne zabiegane czasy sprawiają, że coraz ciężej jest samemu zadbać o odpowiednio zróżnicowaną i zbilansowaną dietę. I w tym momencie pada hasło – dieta pudełkowa. Korzysta z niej wiele znanych osób, korzystają też znajomi. Może warto przejść na taką dietę? Tylko czy ten rodzaj diety jest dla nas? Czy dieta pudełkowa jest bezpieczna? Jakie są zalety diety pudełkowej? O tym dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Dieta nie musi być nudna

Najczęstszym powodem rezygnacji z diety jest monotonność. Cały czas te same posiłki. Nie każdy jest wybitnym kucharzem i potrafi z kilku dozwolonych produktów przygotować co rusz coś nowego. Osoby gotujące samodzielnie często popadają w rutynę, przygotowując w kółko te same posiłki lub z braku czasu przyrządzając duże porcje, które później muszą jeść kilka dni. Gdy przejdziemy na dietę pudełkową, nie musimy się o to martwić. Menu oferowane przez profesjonalne firmy cateringowe jest zróżnicowane i odpowiednio dopasowane do wskazanej kaloryczności czy rodzaju preferowanej diety. Wystarczy spojrzeć, np. na menu Be Diet Catering Tak zróżnicowane posiłki nie mogą się znudzić. Pysznie, zdrowo i z dostawą pod same drzwi. To jest niebywała zaleta diety pudełkowej.

*przykładowe zdjęcie z oferty https://bedietcatering.pl/

Dieta opracowana przez specjalistę

Najlepsza dieta to ta, którą skomponuje wykwalifikowany dietetyk. Choć kolorowe pisma i liczne strony internetowe kuszą nas kolejnymi “dietami cud”, które pomagają każdemu, to prawda jest taka, że każdy organizm jest inny. Dieta powinna być dobrana indywidualnie. Powinna być też odpowiednio zbilansowana. Tu nie można nic zakładać z góry. Dietetyk, który jest specjalistą w swojej dziedzinie wie, że przy doborze diety liczą się indywidualne czynniki takie jak np. masa ciała, wiek, płeć i aktywność fizyczna. Nie bez znaczenia są też pory roku, np. w sezonie zimowym należy wzbogacić dietę o produkty zawierające witaminę D czy kwasy omega-3. W okresie wiosennym i letnim warto korzystać z dobrodziejstwa świeżych owoców i warzyw, które są bogate w witaminy i składniki mineralne. Wybierając odpowiednią dietę pudełkową, oddajemy się w ręce wykwalifikowanego specjalisty. To jest ogromna zaleta takiego rozwiązania. 

Potrawy przygotowane z wysokiej jakości składników

Dobre cateringi dbają o to, by starannie przygotować poszczególne posiłki, dobrać odpowiednie produkty i zadbać przy tym o wszystkie zasady sanitarne. To wszystko sprawia, że dieta pudełkowa jest bezpieczna. Tu nie wybiera się składników z nieznanego źródła. Najlepsze firmy oferujące catering dietetyczny, jak Be Diet Catering, bazują na wyłącznie na lokalnych i sprawdzonych dostawcach. Dobre świeże produkty plus wykwalifikowana kadra kucharzy i dietetyków, to gwarancja bezpieczeństwa i zadowolenia klienta. To też duży krok ku temu, by nasza dieta się powiodła. Pamiętajmy też, że cateringi dietetyczne podlegają licznym kontrolom, których zadaniem jest weryfikacja, czy potrawy przygotowywane są z wysokiej jakości składników. Dzięki temu możemy spokojnie zamawiać ulubione fit pudełka.

Różne warianty diet eliminacyjnych

Dieta pudełkowa to nie tylko usługa dowozu posiłków. To doskonałe i zdrowe rozwiązanie oferujące nam zbilansowany jadłospis dopasowany do naszego stylu życia oraz indywidualnych preferencji. Takie diety to nie tylko sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Korzystają z nich też osoby, u których zdiagnozowano alergie bądź nietolerancje pokarmowe. Nie każdy potrafi od razu zmienić nawyki żywieniowe, przygotować nowe posiłki zgodnie z wytycznymi lekarza czy nawet odpowiednio zweryfikować składniki w kupowanych w sklepie produktach. Dieta pudełkowa to doskonałe i zdrowe rozwiązanie. Firmy cateringowe posiadają w swojej ofercie różne warianty diet eliminacyjnych między innymi diety bezglutenowe, wegetariańskie, wegańskie, diety dla osób z insulinoodpornością, dla alergików czy diety zbilansowana dieta dla kobiet w ciąży. Wybierając odpowiednią dietę pudełkową, mamy pewność, że spożywając posiłki dostarczamy organizmowi tylko takie składniki, które pozytywnie wpływają na organizm.

Dlaczego opakowanie ma znaczenie?

Świeże produkty, wykwalifikowany dietetyk, najlepsi kucharze, różnorodność posiłków, smak… Czy coś jeszcze ma znaczenie przy doborze bezpiecznej diety pudełkowej? Okazuje się, że tak. Również opakowanie ma znaczenie. I nie chodzi tu o jego wygląd czy łatwość transportu. Najważniejsze by opakowania, w których dostarczane są do nas poszczególne posiłki, posiadały odpowiednie atesty do przechowywania żywności. Ważne też by były bezpieczne i wygodne w użytkowania i podgrzewaniu potraw. Dieta pudełkowa powinna być wygodna, ma przecież ułatwić nam przejście na nowy sposób żywienia. 

Kiedy dieta pudełkowa jest bezpieczna?

Bezpieczna dieta pudełkowa to taka, która spełnia wszystkie wcześniej wspomniane punkty. Do najważniejszych należą:

  1. Dieta powinna być opracowana przez specjalistów (wykwalifikowany dietetyk)
  2. Dieta pudełkowa powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb żywieniowych 
  3. Posiłki powinny być różnorodne i przygotowane przez najlepszych kucharzy
  4. Do przygotowania posiłków powinno się używać wyłącznie świeżych produktów, ze sprawdzonych źródeł (najlepiej od lokalnych dostawców)
  5. Posiłki powinny być pakowane i dostarczane w wysokiej jakości opakowaniach.

I najważniejsze! Wybieraj wyłącznie sprawdzone cateringi dietetyczne. Tylko taki catering zapewni zdrową, smaczną i bezpieczną dietę pudełkową.

 

*artykuł sponsorowany

 

Print Friendly, PDF & Email

3 comments

Dodaj komentarz