Czy dieta i plan treningowy idą ze sobą w parze? Oto TOP5 cech o których trzeba pamiętać

„Bez pracy nie ma kołaczy” – przysłowie to powinni wziąć do serca wszyscy ci, którzy chcą stracić na wadze i uzyskać zdrową sylwetkę. Aby odchudzanie miało sens i szybko przyniosło spodziewane efekty, warto zrobić coś więcej niż jedynie trzymać się ustalonego jadłospisu. Zaleca się także, aby dieta i plan treningowy były ułożone przez specjalistę. Oto jak powinna wyglądać praca nad wymarzoną sylwetką – poznaj jej pięć najważniejszych cech!

1. Dieta online to nie wszystko – dopasowane ćwiczenia czynią cuda

Spersonalizowana dieta online to wygodny i skuteczny sposób na to, aby zmienić swoje przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe. Aby jednak czuć się lepiej i tracić kilogramy, trzeba zmotywować się do ćwiczeń. Nie każdy może uprawiać długodystansowy jogging i nie każdemu służy intensywny wysiłek na siłowni. Dlatego też zestaw ćwiczeń musi być tak rozpisany, aby osoba chcąca stracić kilogramy, była w stanie go wykonać.

Plan, w którym znajduje się dieta i trening online można zamówić np. u Akopa Szostaka. Opinie o takim rozwiązaniu jako sposobie na powrót do formy i zyskanie zgrabnej sylwetki mówią same za siebie – jest to profesjonalne podejście do procesu odchudzania. Układanie diet online i jednoczesne zalecanie ćwiczeń to metoda, którą polecają specjaliści od zdrowego trybu życia. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż planer diety online, automatycznie generujący jedynie jadłospis.

2. Jedzenie, które jesz ze smakiem i ćwiczenia, które wykonujesz z przyjemnością

Dobra dieta to taka, która nie tylko sprzyja utracie wagi. Musi być zbilansowana, ale także stworzona z uwzględnieniem preferencji smakowych i zwyczajów żywieniowych danej osoby.

To samo dotyczy ćwiczeń. Treningi zaproponowane przez trenera online nie są nużące i jednostajne. Specjalista wykorzystuje też informacje na temat tego, jaki rodzaj aktywności lubi osoba walcząca o zgrabną sylwetkę. Tak przygotowany plan treningowy nie będzie zniechęcał i będzie realizowany z przyjemnością!

3. Systematyczność to klucz do sukcesu

Dieta online przyniesie spodziewane rezultaty, jeśli będzie skrupulatnie przestrzegana. W ten sam sposób należy podchodzić do treningów – nie należy ich odpuszczać, przekładać ich na inny dzień. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy zmusza do tego stan zdrowia.

Plany treningowe opracowywane są tak, aby stanowiły uzupełnienie diety. Dzięki nim spalane są kalorie dostarczane wraz z pokarmami uwzględnionymi w jadłospisie. Z tego powodu pominięcie treningu, może utrudnić drogę do wymarzonej sylwetki.

4. Jasne wskazówki na temat ćwiczeń

Wybierając dietę online i dołączony do niej plan treningowy, trzeba zwrócić uwagę na to, czy ćwiczenia są także zaprezentowane przez ich autora.

Opisanie tego, jak powinien wyglądać trening, może nie wystarczyć. Ułatwieniem jest, jeśli trener dysponuje filmikami instruktażowymi, które udostępnia swoim podopiecznym. W ten sposób mogą oni na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób prawidłowo wykonać dane ćwiczenia. Jest ważne zarówno z punktu efektywności, jak i bezpiecznego przeprowadzania treningu.

5. Ćwiczenia, które wykonasz we własnym domu

Nie każdy lubi chodzić na siłownię i nie wszyscy mają możliwość, aby spędzać w niej długie godziny. Niektórzy nie znoszą pływania, a innych o ciarki na plecach przyprawia bieganie.

Dieta online i plan treningowy są opracowywane tak, aby były łatwe do realizacji. Ćwiczenia proponowane przez trenerów nie są skomplikowane i można wykonać je dosłownie na kawałku podłogi. Niekiedy wymagają one użycia np. wolnych ciężarów, ale przyrządy te bez problemu można kupić w każdym sklepie sportowym.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz