Co to jest pożyteczny kokos

Co to jest pożyteczny kokos

Solidne plusy kryjące się pod skorupką tropikalnego owocu. Nikt już nie uważa kokosów za egzotyczne – w każdym supermarkecie można kupić nie tylko orzechy, ale także mleko kokosowe, masło, wodę, cukier, mąkę i wiórki do cukierniczych eksperymentów. Również młody kokos w sklepie internetowym Crazy-box. Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze są łatwe w uprawie (w tropikach), a po drugie każdy owoc i warzywo będzie pozazdrościł wartości odżywczej tego daru natury. Jeden orzech bez trudu zapewni Ci dzienną dawkę składników odżywczych, ponieważ jest niesamowicie bogaty w witaminy, błonnik, minerały, a przy tym skromny w kalorie.

Ugaś pragnienie i zapewnij zdrową dietę

Zawierające więcej wilgoci zielone orzechy kokosowe są nieodzownym źródłem elektrolitów, które odpowiadają za wysokiej jakości nawodnienie organizmu, wspierając mięśnie i nerwy. Po intensywnym treningu warto pić wodę kokosową, a nie zwykłą, która między innymi zawiera dużo enzymów, mało węglowodanów, poprawia trawienie, przyspiesza metabolizm i naturalne cytokiny (hormony roślinne stymulujące podział komórek) część tego napoju ma właściwości antyrakotwórcze i odmładzające.

Zapewnij dobre tłuszcze i pomóż schudnąć

Szczerze mówiąc, wciąż istnieją spory naukowe na temat przydatności tłuszczów kokosowych, ale możemy śmiało powiedzieć: kupując olej kokosowy z pierwszego tłoczenia, wybierasz odpowiedni produkt. Surowy, nierafinowany olej pozyskiwany jest z dojrzałych orzechów o twardym miąższu.

Olej kokosowy jest również skuteczny w terapii nawilżającej dla skóry skłonnej do trądziku. Kwas laurynowy pomaga radzić sobie z zapaleniem wrażliwego naskórka, tworząc naturalną barierę antyseptyczną, która zatrzymuje wilgoć.

Kolejną zaletą oleju kokosowego jest to, że jest bardziej stabilny od innych (takich jak oliwa czy olej słonecznikowy) – czyli nie zmienia swojego składu po podgrzaniu, co oznacza, że ​​podczas gotowania nie tworzy szkodliwych substancji rakotwórczych.

Wymieniamy więc 10 głównych zalet kokosa:

  • Wspomaga zdrowie układu odpornościowego jako środek przeciwwirusowy, przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczy i przeciwpasożytniczy.
  • Zapewnia naturalne źródło szybkiej energii w celu poprawy wyników fizycznych i sportowych.
  • Poprawia trawienie i wchłanianie składników odżywczych, witamin i minerałów.
  • Stabilizuje wydzielanie insuliny i kontroluje objawy cukrzycy.
  • Pomaga usuwać wolne rodniki, które powodują przedwczesne starzenie się i choroby zwyrodnieniowe.
  • Zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia poprzez podniesienie poziomu „dobrego” cholesterolu (HDL – lipoproteina o dużej gęstości).
  • Przywraca i utrzymuje funkcję tarczycy.
  • Chroni przed chorobami nerek i pęcherza.
  • Wspomaga walkę z nadwagą.
  • Wspomaga zdrową skórę i włosy oraz zapewnia ochronę przed słońcem.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz