Co robić z odpadami podczas remontu?

Remont mieszkania czy domu to nie lada wyzwanie. Wszystko musi być dobrze zaplanowane począwszy od wynajmu odpowiedniej ekipy remontowej, zakupu potrzebnych materiałów budowlanych, aż po wywózkę śmieci. Tak, nawet ten ostatni element nie może być pominięty. Gruz, odpady wielkogabarytowe, to rzeczy, których niestety nie możemy od tak wyrzucić do śmieci. Wywóz śmieci powstałych po remoncie musi się odbyć zgodnie z ustalonymi zasadami.

Co robić z odpadami podczas remontu?

Szykując się do remontu mieszkania czy domu często nie zdajemy sobie sprawy jak dużą ilość niechcianych odpadów wygenerują nam takie prace. Niestety powstałych w ten sposób śmieci nie możemy wyrzucić do standardowego kontenera stojącego np. pod blokiem. Tu wszystko musi się odbyć zgodnie z przepisami. Jako właściciele jesteśmy za to odpowiedzialni. Odpowiedni kontener do składowania odpadów budowlanych, wywózka. Dlatego zanim zaczniemy remont warto ten punkt od razu zamieścić na swojej liście i znaleźć od razu odpowiednią firmę, która zajmuje się odbiorem szeroko pojętych odpadów rozbiórkowych. Przykładem może być oferta https://www.odpady24h.pl/ Samodzielne wywożenie odpadów budowlanych może sprawić naprawdę sporo kłopotów, dlatego warto zdać się na specjalistów.

Co zaliczamy do odpadów budowlanych?

Lista jest dość długa. Do odpadów budowlanych zaliczyć można m.in.: gruz (betonowy, ceglany czy ceramiczny), tynki, cement, tapety, stolarkę okienną, odpady instalacyjne, materiały pokryć dachowych,  płytki ceramiczne, armaturę ceramiczną, PVC, złom i stal zbrojeniową, odpady z drewna i tworzyw sztucznych, materiały izolacyjne itd. Te wszystkie odpady wymagają odpowiedniego składowania. Nie można ich wyrzucić do standardowych kontenerów do jakich wyrzucamy codzienne śmieci.

*wpis we współpracy

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz