Co pijemy latem? Zdrowo i pysznie

Z czym kojarzy Wam się lato? Słońce, odpoczynek, długie godziny na świeżym powietrzu, pluskające się w wodzie dzieci, śmiech, radość i duża ilość owoców. Tych ostatnich w moim domu po prostu nie może zabraknąć. Truskawki, maliny, czereśnie (ostatnio przyniosłam do domu całe wiadro z działki) i cytrusy. Choć te ostatnie nie są rodzime, to po prostu je uwielbiamy w szczególności w postaci świeżo wyciśniętych soków, lemoniady, domowych napojów gazowanych itd. Tak, tak. To właśnie najczęściej pije się u nas latem. Pod koniec wpisu znajdziecie prosty przepis na pomarańczowo-limonkowy napój gazowany. Moje dzieci uwielbiają takie „napoje”. Zdrowo, szybko i smacznie.

Warto przygotowywać takie napoje rodzinie. Ja robię ich naprawdę dużo. Nie wiem jak Wy, ale dla mnie nie ma nic przyjemniejszego z rana niż szklanka świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy i szybki, puszysty omlet z truskawkami. Poezja smaku. A w południe łyk zimnego, domowego napoju pomarańczowo-limonkowego. Wystarczy wycisnąć kilka owoców. Ja używam do tego wielofunkcyjnego robota kuchennego Magimix 5200XL Premium .Robot nie tylko działa bardzo szybko, ale co dla mnie najważniejsze – wyciska sok do ostatniej kropli. Nie muszę się też martwić o pestki w soku 😉 Moje dzieci uwielbiają pomagać mi w wyciskaniu soku. Synek lekko dociska pokrywa, a córeczka naciska przycisk. Chwila i gotowe. Łatwiej się nie da 😉 Ostatnio w kilka chwil zrobiłam sok dla gości. Wykorzystałam do tego naprawdę dużo owoców 😉

Na początku wspominałam Wam o przepisie na pomarańczowo-limonkowy napój gazowany. Zerknijcie poniżej jakie, to proste. Smacznie, zdrowo i szybko 🙂 Polecam.

Składniki:

  • 3 pomarańcze
  • 1 limonka
  • płynny miód do smaku
  • woda gazowana

Przygotowanie:

Owoce kroimy na pół i wyciskamy z nich sok. Ja używam do tego wielofunkcyjnego robota kuchennego Magimix 5200XL Premium. Sok przelewamy do dzbanka, dodajemy miód (ilość zależy od upodobań i słodkości owoców) i mieszamy. Całość zalewamy gazowaną wodą. Podajemy.

Smacznego

Print Friendly, PDF & Email

10 comments

  1. Julka says:

    Samodzielnie wyciskane soki są najlepsze, ja mam wytłaczarkę od ronica (o magimixie wciąż marzę :P) i póki sezon trwa to cisnę do oporu 😀

Dodaj komentarz