Dobra kuchnia. Ciasta z blachy. Recenzja.

Ciasta z blachy. Wyd. Dragon. Recenzja. (1)

Dla wielbicieli słodkości, domowych wypieków, dla początkujących i zaawansowanych… „Ciasta z blachy”, to książka która powinna znaleźć się w każdej kuchni. Osobiście jestem nią zachwycona. Na kartkach tej 256 stronicowej książki znalazłam wiele wspaniałych receptur na domowe wypieki. Książka zawiera zbiór najróżniejszych ciast: klasycznych ciast drożdżowych, szarlotek, biszkoptów, keksów, pierników, ciast z makiem, ciast z owocami, ciast czekoladowych, babek, tortów, mazurków i moich ukochanych serników.

Ciasta z blachy. Wyd. Dragon. Recenzja. (4)

Co najciekawsze każdy rozdział, aż zaskakuje ilością przepisów. W książce znajdziemy np. aż 12 różnych przepisów na pierniki, wśród których znajdziecie piernika czekoladowego, miodowego, żytniego, z kokosem, a nawet orkiszowego.

Ciasta z blachy. Wyd. Dragon. Recenzja. (5)Ciasta z blachy. Wyd. Dragon. Recenzja. (2)

Poszczególne działy są oddzielone, aby czytelnikowi łatwiej było znaleźć przepis na ulubione ciasto. Poprzedza je opis z ogólnymi wskazówkami pieczenia, np. w przypadku ciast drożdżowych we wstępie zawarte są wskazówki na temat prawidłowego sporządzania rozczynu, wyrabiania drożdży itp.

Każdy przepis na ciasto opisany jest prosto i dokładnie, dzięki czemu nawet początkujący może zachwycić swoich bliskich lub znajomych udanym domowym wypiekiem. Poza oczywistymi przepisami na ciasta książka zawiera również ogólne i bardzo przydatne wskazówki na temat tajników pieczenia. Na jej końcu znajdziemy również przepisy na masy, kremy, lukry, poncze i polewy.

Serdecznie polecam Wam książkę „Ciasta z blachy”. Osobiście nie raz skorzystam z jej przepisów by zachwycić moich bliskich i … Was, bo niektóre z nich na pewno pojawią się na blogu.

 

„Ciasta z blachy – jeszcze nigdy pieczenie nie było tak przyjemne i łatwe”

– po zapoznaniu się z książką trudno się z tym nie zgodzić!

 

„Ciasta z blachy” do nabycia na stronie Troy Dystrybucja
Autor: Iwona Czarkowska
Objętość: 256 stron
Okładka: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Dragon

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Print Friendly, PDF & Email

3 comments

Dodaj komentarz