Chuda czy zdrowa? Willcox Katie H. Recenzja

Chuda czy zdrowa Recenzja„Pełen życia i bardzo przydatny przewodnik, który pomaga zrozumieć oraz przezwyciężyć destrukcyjny przekaz ideału piękna. Katie Willcox dzieli się w nim swoją podróżą, wiedzą, spostrzeżeniami oraz humorem, zachęcając nas do pokochania własnego ciała oraz odzyskania naszej władzy – nie tylko po to, abyśmy zmieniły na lepsze nasze życie, ale – co jeszcze wazniejsze – cały świat.”

-Jean Kilbourne, redaktorka, aktywistka, mówczyni, twórczyni serialu: Killing Us Softly: Advertising’s Image of Women

 

Czy warto dążyć do ideału? Jak uniknąć modowej pułapki bycia chudą? Jak zrozumieć otaczający nas świat, zaakceptować i pokochać siebie i nie wpaść w pułapkę „popularnego piękna”? Na te i wiele innych pytań odpowiada Katie H. Willcox w książce o wymownym tytule „Chuda czy zdrowa?”. Autorka jest byłą modelką plus-size. Obecnie prowadzi własną agencję reklamową , która promuje zdrowy, naturalny wizerunek. Katie H. Willcox przez 30 lat swojego życia była po obu stronach „barykady”. Miała styczność zarówno z wykreowanym przez media światem „piękna”, jak również była – jak sama to określa – „dużą dziewczynką w chudym świecie, której wydawało się, że do niego nie pasuje i nigdy nie znajdzie w nim własnego miejsca”.

Książka nie jest krytyką, a wspaniałym poradnikiem. Poradnikiem, który pokazuje że powinnyśmy podążać własną drogą, pokochać siebie taką jaką właśnie jesteśmy teraz. Książka jest pełna motywujących słów, które pomogą nie jednej czytelniczce stać się silną wierzącą w siebie kobietą.

„Pamiętaj – jesteś stworzona, aby dokonać na tym świecie wielu wspaniałych rzeczy. Najwyższy czas, abyś zdała sobie z tego sprawę. Niech ta książka pomoże ci wykonać pierwszy krok na drodze do szczytu!”

 

„Chuda czy zdrowa”
Autor: Katie H. Willcox
Objętość: 360 stron
Wydawnictwo: Vital

 

logo__zdrowepodejscie

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz