Chrupiąca bagietka z domową lutenicą, mozzarellą, schabowym i pomidorami

Są takie dni, że jedyne, na na co mamy ochotę z mężem, to chrupiąca, ciepła bagietka pełna dodatków. Dziś dzielę się z wami przepisem na jedną z nich. Mój mąż ją uwielbia, a i ja chętnie sięgam po takie bagietki 😉 Chrupiąca bagietka z domową lutenicą, mozzarellą, schabowym i pomidorami, to idealna propozycja na syte śniadanie (zwłaszcza przed długą podróżą) czy szybki obiad. Sycąca, prosta w przygotowaniu. Do tego ta rozpuszczająca się mozzarella… My to uwielbiamy!

Jak przygotować chrupiącą bagietkę pełną pysznych dodatków?

Do jej przygotowania będziecie potrzebować kilku prostych składników, lutenicy (podaję przepis na domową) i… dobrego opiekacza. Ja polecam Wam opiekacz Breville. W moim domu było kilka opiekaczy, które sprawdziły się lepiej lub gorzej. Ostatni zepsuł się bardzo szybko. Dlatego bardzo ucieszył mnie fakt, że mogę wypróbować Opiekacz Breville DuraCeramic VST071X. Dawno nie byłam tak zadowolona z opiekacza. Mój mąż go wręcz uwielbia. U nas w domu często robi się najróżniejsze tosty, tortille czy opiekane kanapki lub bułki. Ja nie potrzebuje wiele, ale mój mąż zawsze nakłada całą górę dodatków i… zwykłe opiekacze nie dawały sobie z tym rady. Najczęściej przygotowana kanapka po prostu się nie mieściła. Opiekacz Breville DuraCeramic VST071X sprostał wielu wyzwaniom.  Jakie są jego główne zalety? Co go wyróżnia? Co nam się najbardziej spodobało?

Dlaczego warto wybrać Opiekacz Breville DuraCeramic VST071X?

  • proste urządzenie, które ma wiele zastosowań: można w nim przygotować chrupiące tosty, tortille, quesadille, bagietki, bułki, odgrzewać hamburgery i inne potrawy, a nawet przygotować różne warzywa czy słodkości,
  • regulowane ustawienie temperatury umożliwia zmianę mocy grzewczej podczas przygotowywania różnego rodzaju potraw,

  • górną płytę grzejną można ustawić w 3 różnych położeniach, w zależności od grubości przygotowywanych dań i od żądanej odległości płyty od potrawy (nie zawsze przecież chcemy by i z góry dana potrawa była odgrzewana),

  • szybkie nagrzewanie i krótki czas przygotowywania potraw,
  • zastosowana powłoka DuraCeramic™ jest odporna na zarysowania i  łatwa w utrzymaniu czystości,
  • powłoka DuraCeramic™ nie zawiera PTFE ani PFOA,
  • wymiary urządzenia sprawiają, że bez problemu przygotujemy w nim większe bagietki, kilka tostów czy domową quesadille.

Gdzie kupić Opiekacz Breville DuraCeramic VST071X?

Opiekacz możecie nabyć na stronie https://www.breville-polska.pl Znajdziecie tam też inne godne uwagi produkty. Breville, to sprawdzona, godna polecenia marka!

Przepis na chrupiącą bagietkę z domową lutenicą, mozzarellą i pomiorowami

A teraz… Czas na przepis. Na pewno jeszcze nie raz pokażę Wam jak można wykorzystać taki opiekacz. Dziś prosto, ale naprawdę pysznie, bo czasem nie trzeba nic więcej 😉

Składniki:

  • 2 bagietki
  • pół pomidora
  • mozzarella w kulce
  • liście strzępiastej sałaty
  • 6-7 pełnych łyżeczek lutenicy (przepis na domową lutenicę znajdziecie poniżej)
  • 1/4 czerwonej papryki
  • sól i pieprz do smaku
  • pół schabowego w panierce

Przygotowanie:

Rozgrzewamy opiekacz.

Bagietki kroimy wzdłuż na pół. Każdą część smarujemy lutenicą (od wewnątrz, spód smaruje mocniej).

Układamy pokrojonego w paski kotleta, pomiędzy kawałki mozzarelli. Na to układamy porwane kawałki strzępiastej sałaty, plasterki pomidora, pokrojoną paprykę i kawałki mozzarelli. Doprawiamy solą i pierzem.

Składamy bagietki i opiekamy do chrupkości w opiekaczu.

Bagietki podajemy od razu, póki są gorące.

Smacznego

Jak przygotować domową lutenicę?

Potrzebujemy: 1 bakłażana, 4-5 czerwonych papryk, 3 marchewki, ¼ szkl oleju rzepakowego, ½ szkl koncentratu pomidorowego, 1 łyżka cukru trzcinowego, pół łyżeczki mielonego kminku, ¼ łyżeczki chili, sól i pierz do smaku.

Przygotowanie: Warzywa układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i pieczemy 0,5 h w 220 st. Obracamy i pieczemy kolejne 0,5 h. Bakłażana kroimy na pół i wyjmujemy miąższ. Papryki kroimy na pół, pozbywamy się pestek i obieramy ze skóry. Marchewki również obieramy. Wszystko rozdrabniamy w blenderze. Rozgrzewamy olej, dodajemy rozdrobnione warzywa i resztę składników. Smażymy wszystko przez 15 – 20 minut na niedużym ogniu od czasu do czasu mieszając. Na koniec doprawiamy wszystko do smaku. Gotową lutenicę przekładamy do słoików i trzymamy w lodówce do 2 tygodni.


Wpis powstał we współpracy partnerskiej

Print Friendly, PDF & Email

5 comments

Dodaj komentarz