Catering dietetyczny – który polecamy?

Obecnie żyjemy w czasach, gdzie coraz częściej dbamy o swoje zdrowie. Chodzimy na siłownię, spacerujemy czy uprawiamy inną aktywność fizyczną, bo jest to niezbędne do zachowania dobrego zdrowia w przyszłości. Wiemy, że prawidłowa dieta może pomóc ustrzec się przed poważnymi schorzeniami. Mimo szczerych chęci nie zawsze mamy czas i siłę przygotowywać dla siebie i swojej rodziny zdrowe posiłki. Naprzeciw temu wyszły firmy oferujące catering dietetyczny. Jest to często wybierana forma żywienia w dużych miastach. Ich mieszkańcy pragną dbać o zdrowie, ale nie chcą zbyt dużo czasu spędzać w kuchni na gotowaniu. 

Co to jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny określany inaczej jako dieta pudełkowa, jest to sposób żywienia, gdzie zbilansowane posiłki przygotowywane zgodnie z zapotrzebowaniem danej osoby są dostarczane do wybranego miejsca. Najczęściej poprzez stronę internetową firmy, zamawiamy zestaw posiłków zgodnych z naszymi preferencjami. Może to być dieta odchudzająca, dla sportowców, obniżająca poziom cholesterolu lub cukru, bez glutenu, laktozy oraz wiele innych opcji. Wybieramy dany program cateringu dietetycznego, a następnie określamy kiedy posiłki mają do nas przyjechać. Catering dietetyczny jest bardzo wygodny, ponieważ nasze posiłki są dowożone do domu lub pracy. Oferta cateringu dietetycznego jest naprawdę szeroka. 

Na co uważać wybierając catering dietetyczny?

Jeśli chcemy skorzystać z diety pudełkowej, to najlepiej poszukać takiej firmy,  z której usług już ktoś korzystał. Może ktoś w rodzinie czy w gronie najbliższych znajomych miał taką dietę i będzie nam mógł coś polecić. Jeżeli nie mamy firmy „z polecenia”, to warto poszukać w internecie firm oferujących catering dietetyczny w naszym mieście. Dokładne przeanalizowanie oferty tych firm może zaoszczędzić nam nerwów i rozczarowań. Rzeczą, o która warto dopytać, to kompetencje personelu układającego diety. Możemy poprosić o skan dokumentów poświadczających wykształcenie dietetyków. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ osoba niekompetentna, która źle dobierze nam dietę, np. nie biorąc pod uwagę naszych schorzeń, może nam bardzo zaszkodzić. Niektóre leki są gorzej wchłaniane, gdy są przyjmowane w towarzystwie określonych pokarmów. Również koszty cateringu dietetycznego należy dokładnie sprawdzić. Często firmy mają atrakcyjne ceny na dzień próbny i wykorzystują je w swojej promocji, a później okazuje się, że koszt diety pudełkowej w kolejnych dniach jest dużo wyższy. Przed podjęciem decyzji na jaki catering dietetyczny się zdecydować, warto dokładnie przeanalizować oferty firm proponujących diety pudełkowe w naszej okolicy. 

Porównanie programów dietetycznych

Warszawa jest miastem, gdzie dieta pudełkowa jest niezmiernie popularna. Szybkie tempo życia, praca, dom, inne obowiązki – nie zawsze starcza czasu na zadbanie o dietę. Jednak dzięki temu, że można wykupić catering dietetyczny w Warszawie, korzysta z tej oferty bardzo dużo osób. Najbardziej rozpoznawalne firmy, które oferują catering dietetyczny w Warszawie to Bodychief, Maczfit, Pomelo, Apet’eat oraz Easydiet.pl. Każda z tych firm ma w swojej ofercie dość duży wybór diet. Dieta pudełkowa 1000 kcal na 1 dzień (przy zamówieniu tygodniowym) w firmie BodyChief kosztuje 53 zł. W Maczfit 61zł, w Pomelo  57zł, w Apet’eat 56zł a w Easydiet.pl tylko 48zł. 

Dostępność programów i opcji diety we wszystkich firmach są zbliżone. W easydiet.pl mamy do wyboru również wiele wariantów kaloryczności diety pudełkowej. 

Strona easydiet.pl jest bardzo intuicyjna, można bez trudu znaleźć na niej potrzebne informacje. Dodatkowo oferta tej firmy jest bardzo szeroka w porównaniu do innych firm oferujących catering dietetyczny w Warszawie. Dieta pudełkowa dostarczana z firmy easydiet.pl jest bardzo smaczna i jednocześnie najtańsza w porównaniu do innych ofert.

Najlepszy catering dietetyczny w Warszawie- końcowe podsumowanie

 

Właściwa dieta jest niesłychanie ważna, jeśli chcemy zachować dobre zdrowie na długie lata. Dzięki cateringowi dietetycznemu możemy zadbać o swoją dietę bez wysiłku. Wystarczy wybrać firmę, która oferuje catering dietetyczny, dopasować ofertę do swoich wymagań i cieszyć się posiłkami dostarczanymi wprost do domu. Dieta z pudełka jest bardzo wygodna, możemy zabierać ją wszędzie, gdzie potrzebujemy, np. do pracy, do szkoły czy też w podróż. Wybierając firmę oferującą dietetyczny catering warto kierować się tym, jaka jest oferta danej firmy. Easydiet.pl oferuje jednocześnie najtańszy i bardzo smaczny catering dietetyczny w Warszawie. Ich boxy dietetyczne są estetycznie przygotowane – aż chce się jeść, gdy się na nie patrzy, co nie zawsze się zdarza w przypadku pudełkowej diety innych firm. 

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz