Biurko elektryczne – nowoczesna wersja tradycyjnego biurka komputerowego

Kawałek blatu i cztery nogi. Tak najprościej można by opisać najprostsze biurko. W teorii nic więcej nie brakuje do szczęścia aby móc przy nim odrabiać lekcje czy pracować. W praktyce kiedy usiądziemy przy takim meblu szybko dostrzegamy jego wady a z upływającym czasem zaczyna nam zwyczajnie przeszkadzać.   

Biurka komputerowe jakie mamy dostępne opcje

 

Chyboczące się nogi. Uginający blat. Ruszające się na boki. To cechy większości standardowych biurek komputerowych. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że takie rozwiązanie jest po prostu tanie co za tym idzie, nie można mieć wszystkiego. Proste rozwiązania niosą za sobą szereg wymienionych wad. Zatem jeśli mamy większy budżet na biurko, znacznie większy, to zobaczmy jakie mamy możliwości i jaki mebel możemy dobrać.

Biurko regulowane elektryczne czyli Mercedes wśród biurek

Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są biurka regulowane elektrycznie. Biurko takie posiada stelaż z zamontowanym silnikiem, lub dwoma, które poprzez panel sterujący pozwalają podnosić i opuszczać blat biurka na określoną wysokość. Dostępne są różne wersje o zmiennych parametrach konstrukcji oraz samego panelu sterowania. 

Biurko podnoszone – praca na stojąco?

Dla kogo takie biurko komputerowe z regulacją jest przeznaczone? Głównymi użytkownikami takich mebli są osoby, które często spędzają dużo czasu przy biurko czyli po prostu przy nim pracują. Od lat wiadomo, że zbyt długie siedzenie, zwłaszcza na kiepskim krześle, negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Dzięki zmianie pozycji na stojącą nasz organizm jest pobudzony. Nasze mięśnie i stawy inaczej pracują, poprawia się krążenie. Co za tym idzie warto co jakiś czas po prostu zmienić pozycję z siedzącej na stojącą i odwrotnie. Z pomocą przychodzi nam właśnie biurko do pracy na stojąco z elektryczną regulacją wysokości.

Jaki jest koszt takiego biurka?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i najprostsze modele kupimy już od 1600 zł. Biurka regulowane elektrycznie w tej cenie posiadają ograniczony udźwig ale jest on wystarczający dla większości użytkowników. Panel sterowania jest bardzo prosty i pozwala sterować położeniem blatu poprzez przyciski góra/dół. Droższe modele biurek elektrycznych mają większe udźwigi (podwójne silniki), często belki na kable oraz panel sterujący z opcja zapamiętania określonej wysokości blatu. Bardzo często mają też większy zakres regulacji wysokości blatu co jest ważne dla wysokich osób 

Zanim zakupisz biurko rozejrzyj się dobrze jakie masz dostępne opcje. Warto zawczasu określić swój budżet. Często jeśli mamy nieco więcej środków możemy je przeznaczyć np. na biurko na zamówienie co pozwoli jeszcze lepiej dopasować mebel do naszych potrzeb.

Mobiusdesk https://mobiusdesk.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz